Hlavní navigace

Facebook týden: více firem bude letos investovat do aktivit na sociálních sítích

14. 1. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 21971
Sociální média se letos zařadí po bok těch mainstreamových. Vyzkoušejte alternativního klienta k FB chatu. Facebook byl v uplynulé roce nejnavštěvovanějším webem ve Spojených státech.

Chat na Facebooku často trpí výpadky spojení. Určitě se vám už stalo, že jste se snažili odeslat odpověď, ale podařilo se to až v okamžiku, kdy už byl uživatel na druhém konci offline. Stejně tak jako existují alternativní programy pro Instant Messaging jako je Pidgin, nebo Miranda, můžete alternativního klienta použít i v případě chatu na Facebooku.

Jmenuje se Chit Chat a byl spuštěn již v roce 2009. Poslední verze, uvolněná loni na podzim, umožňuje prostřednictvím klienta aktualizovat statusy. Pro používání Chit Chat není nutná registrace, k přihlášení stačí e-mail a heslo, které používáte pro přihlášení do Facebooku.

Nejhledanější a nejnavštěvovanější

Facebook byl v uplynulém roce nejnavštěvovanější webovou stránkou. Slovo „facebook“ zase nejhledanějším výrazem. Informace se sice týká Spojených států, ale dá se předpokládat, že podobných výsledků dosáhl Facebook loni i v dalších státech. 

Lupa.cz na Facebooku.

Zajímavé je, že první pozici mezi hledanými výrazy poprvé obsadil už v roce 2009, nejnavštěvovanější stránkou amerického Internetu se stal ale poprvé, když odsunul na druhé místo dosud vedoucí Google.

Jak letos sociální sítě ovlivní firmy a marketéry?

Facebook nepochybně i letos rozšíří portfolio svých uživatelů a není úplně vyloučené, že se jejich počet přiblíží magické hodnotě jedné miliardy. Jak ale v letošním roce Facebook a další sociální sítě ovlivní firmy a marketéry?

Podle serveru SociaMedia Examiner, který oslovil na třicet odborníků, lze například očekávat nárůst počtu firem, které budou investovat do aktivit na sociálních sítích. Sociální média už přestanou být považována za „nové“ médium a stanou se mainstreamovým médiem.  Facebook pravděpodobně spustí e-komerce platební systém a sociální média budou mít ještě větší vliv na pozice u vyhledávačů.

Naivita je nekonečná

Podvodné skupiny jsou bezesporu hitem (nejenom) českého Facebooku. Kolik už slibovaly různých věcí, které se samozřejmě nikdy nedostavily, ale zato nikdo z těch, kteří se do nich přihlásí, se pak neodhlásí a skupina toho zneužívá.

Minulý týden zaznamenala raketový nárůst počtu uživatelů skupina s názvem „10 nejvtipnějších profilových fotek na FB – na 100% se zasmějete“. Pokud uživatelé chtějí fotky vidět, musí kliknout na tlačítko„To se mi líbí“. V ten okamžik jim je na jejich profil odeslán odkaz s touto aplikací. Ve skutečnosti se jedná o podvod a žádné profilové, natož pak vtipné fotky neuvidíte. Přesto má skupina v současné době více než 115 tisíc členů. Podvodníci to ale pochopitelně nezkoušejí jen na české uživatele.

Ve Spojených státech zase podvodník slibuje, že vám ukáže video ze zadržení vraha známého rappera Tupaca Shakura, který byl zastřelen v roce 1996. Jeho vrah nebyl ve skutečnosti nikdy dopaden. Napálení uživatelé se k žádnému videu ze zadržení domnělého vraha nedostali, čekal na ně pouze dotazník. Pokud jej vyplnili, dali spammerovi vydělat pár drobných za zprostředková­ní dat.

Cloud23

Facebook živě z CES

Consumer Electronic Show (CES) – největší veletrh spotřební elektroniky, který se letos konal od šestého do devátého ledna v Las Vegas, byl označován komentátory, jako veletrh tabletů, kterých bylo v jeho průběhu představeno více než osm desítek. Dění na veletrhu měli možnost sledovat i uživatelé Facebooku prostřednictvím Facebook Live. Jak je patrné, management se snaží, aby FB nebyl pouhým médiem zpětné vazby jako doposud.

Autor článku

Autor je sociolog, odborný publicista, poradce, a lektor.

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).