Hlavní navigace

Facebook v práci by mohl být nelegální, alespoň v USA

Daniel Dočekal

Striktní aplikování existujících zákonů by mohlo znamenat, že lidé přistupující na Facebook v zaměstnání by to mohli dělat v rozporu se zákonem. Stejně tak ale pokud budou brouzdat na dalších webech, které nemají nic společného s jejich prací. To vše je možné na základě CFAA (Computer Fraud and Abuse Act) zákona z roku 1986 – ten se ale týká hlavně příkladů hackingu či obecně zneužití počítačů, sítí či počítačové komunikace – a obsahuje obvyklou formulaci o „přístupu bez autorizace nebo…

Striktní aplikování existujících zákonů by mohlo znamenat, že lidé přistupující na Facebook v zaměstnání by to mohli dělat v rozporu se zákonem. Stejně tak ale pokud budou brouzdat na dalších webech, které nemají nic společného s jejich prací. To vše je možné na základě CFAA (Computer Fraud and Abuse Act) zákona z roku 1986 – ten se ale týká hlavně příkladů hackingu či obecně zneužití počítačů, sítí či počítačové komunikace – a obsahuje obvyklou formulaci o „přístupu bez autorizace nebo překročení autorizovaného přístupu“ z „chráněného počítače“.

To posledně jmenované je, v rámci zákona, jakékoliv zařízení s mikroprocesorem a síťovým připojením. A právě v tom je prý problém.

Zdroj: Checking Facebook at Work Could Be Illegal

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2012 15:00

Tebe bych chtěl mít jako zaměstnance...

... co by? Nic. Pořád je to počítač zaměstnavatele a jím placené internetové připojení. Přitáhni si vlastní notebook s vlastním připojením .. a v neplacené pauze nikdo neřekne ani ň.

12. 12. 2012 23:07
P2010 (neregistrovaný)

Jednodussi (a vlastne jedine spravne) je z takoveho blbakova proste odejit.