Hlavní navigace

Falcon 9 bude opakovaně použit a vynese další satelit SES

31. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní operátor se dohodl se společností SpaceX, že družici SES-10 vynese na oběžnou dráhu její opakovaně použitelná raketa.

Satelit SES-10, který se vydá na cestu ve 4. čtvrtletí 2016, bude zaparkován na pozici 67 °W na základě dohody s Andským společenstvím (Bolívie, Kolumbie, Ekvádor a Peru) a bude využit pro satelitní síť Simón Bolivar 2. Družice bude mj. v Ku pásmu nabízet 55 transpondérů, z nichž 27 představuje rozšíření kapacity.

Jde také o první satelit firmy, který je určený výhradně pro Latinskou Ameriku. Na pozici nahradí družice AMC 3 a AMC 4 a přinese také další kapacitu pro Mexiko, Střední Ameriku, Jižní Ameriku a oblast Karibiku.

ČTĚTE TAKÉ: Raketa Falcon 9 od SpaceX dnes úspěšně vynesla družici SES-9

Astra zveřejnila fotku rakety vynášející na oběžnou dráhu družici SES 9

MIF22_Early

Raketa Falcon 9 od SpaceX.
Autor: SpaceX

Raketa Falcon 9 od SpaceX.

Opětovný start rakety, která již vesmírnou loď na oběžnou dráhu vynesla, je důležitým milníkem na cestě k úplnému a rychlému opakovanému použití, řekl prezident a provozní ředitel společnosti SpaceX Gwynne Shotwell. SES je již po mnoho let silným zastáncem přístupu společnosti SpaceX, který se týká opakovaného použití raket, a velmi nás proto těší, že již prověřená raketa poprvé vynese do vesmíru právě satelit SES-10.

Satelit SES-10 zhotovila společnost Airbus Defence and Space a je založen na platformě Eurostar E3000. Družice bude pro manévry na orbitální dráze využívat plazmový pohonný systém, pro počáteční přesuny a některé další manévry na orbitě pak chemický systém.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.