Huh? To ty ses posral, ne? Nikdo není povinen spolupracovat s policií na vyšetřování. NIKDO. Tedy ve svobodném světě, kam bych USA zatím počítal.
Samozřejmě můžeš být trestán za maření vyšetřování. Hádám, že stanovit tuto hranici v případě šifrování dat by americkým soudům zabralo minimálně pět let, možná i deset.
Zdroj toho prvního updatu? Např. podle Guardianu totiž případné fungování metody i na dalších modelech přímo nevyvrátili ("The government on Monday would only confirm the technique works on the iPhone model Farook used – the iPhone 5c – but it’s possible it could work on other models that run the same software.").
Ale bylo by to logické. Jak píšu ve zprávě - novější modely mají lepší zabezpečení.
Oni nejsou ani bezpečnostní firma nemají důvod tyhle prohlášení, má to přeci čistě politický význam. To že se do toho dostanou budou prohlašovat ikdyž to pravda nebude, nebo ikdyž za informacema bude práskač a nikoliv iPhone.
To je podlamování morálky nepřítele naprosto normální politický\psychologický způsob boje.
Tohle není to o IT. Takové prohlášení pro-lamování šifer byly již dávno v dobách inkoustu a pargamenu.
Update x1: DOJ has now confirmed that the method they used for unlocking only applies to the iPhone 5c. Doesn’t work on latest iOS devices.
Update x2: Apple’s spokesperson has now provided an official response from the company, saying “This case should never have been brought.” Full statement is as follows:
From the beginning, we objected to the FBI’s demand that Apple build a backdoor into the iPhone because we believed it was wrong and would set a dangerous precedent. As a result of the government’s dismissal, neither of these occurred. This case should never have been brought.
We will continue to help law enforcement with their investigations, as we have done all along, and we will continue to increase the security of our products as the threats and attacks on our data become more frequent and more sophisticated.
Apple believes deeply that people in the United States and around the world deserve data protection, security, and privacy. Sacrificing one for the other only puts people and countries at greater risk.
This case raised issues which deserve a national conversation about our civil liberties, and our collective security and privacy. Apple remains committed to participating in that discussion.
Nehledal bych v tom nic tajemného. U starších iPhonů bylo možné získat hardwarový přístup k zašifrovaným privátním klíčům. Prolomení čtyřmístného číselného hesla pak už není problém.
Novější iPhony mají Secure Enclave na čipu. Z něj se klíče přečíst reálně nedají.
zaprvé, že americká firma odmítne spolupracovat s policií vlastního státu na dekryptování nástroje zločince - a FBI nepozatýká vedení a tu firmu nesrovná se zemí. se snad všichni posxrali, že zločinec má právo na soukromí?
zadruhé, že pokud se do toho ajfounu opravdu dostali, že to hned někdo vykecá. pokud opravdu dostali, bylo by přece daleko strategičtější, nechat všechny zločince používající tento foun nechat v klidu, že jejich data jsou nehacknutelná, a v klídku si je číst.
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.