Hlavní navigace

Filmový kanál Filmbox představil jarní seriálové novinky

17. 3. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Společnost SPI International, která provozuje rodinu programů FilmBox, uvede na svých filmových kanálech trojici televizních seriálů Kořeny, Pátý a Bez poskvrny.

Už v březnu mohou diváci na kanálech FilmBox sledovat seriál Kořeny, čtyřdílný remake seriálu ze sedmdesátých let, v jehož aktuálním zpracování si zahráli například Laurence Fishburne, Forest Whitaker, Anika Noni Rose, Anna Paquin, rapper T.I. nebo britská vycházející hvězda Malachi Kirby, která vystupuje v roli hlavního hrdiny jménem Kunta Kinte. Kořeny na příběhu jednoho rodu vykreslují historický portrét amerického otroctví, každý díl seriál režíroval jiný filmový režisér –  Phillip Noyce (Vysoká hra patriotů, Jasné nebezpečí), Mario Van Peebles (Banda: Pomsta Jessieho Leea, Říše drog), Thomas Carter (Coach Carter) a Bruce Beresford (Tender Mercies, Krotitel Morant).

Další novinkou je norský televizní seriál Bez poskvrny (v originále Frikjent, norsky jako Acquitted), který se na kanálech FilmBox objeví letos v květnu. Jeho norskou premiéru vidělo v průměru přes 560 000 diváků, což je v pětimiliónové zemi slušný úspěch. Bez poskvrny vypráví příběh úspěšného finančníka pracujícího v Číně, který se vrací do Norska, kde chce investovat do společnosti vyvíjející technologii solárních článků. Solar Tech sídlí v malém městečku, kde hlavní hrdina vyrostl. Jeho návrat po dvaceti letech však v obci vyvolá vášně – hlavně kvůli důvodu, pro který kdysi odešel.

CIF23

Na detektivním seriálu Pátý se podílel britský spisovatel a scénárista Danny Brocklehurst, známý například díky filmu Obyčejné lži. Série je natočena podle thrilleru z dílny spisovatele Harlana Cobena, jehož díla se devětkrát umístila na vrcholu žebříčku bestsellerů deníku New York Times. Na celém světě se prodalo více než 70 milionů Cobenových knih a jeho romány, přeložené do 43 jazyků, se staly bestsellery ve více než dvanácti zemích.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).