Hlavní navigace

Film+ věnuje červnové čtvrtky evropskému filmu. Konkuruje Film Europe Channelu

5. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jde o další tematicky laděný filmový blok, který pod názvem S Film+ po Evropě startuje již tento čtvrtek 6. června

Na evropský film se v červnu soustředí placený kabelový a satelitní kanál Film+. Počínaje tímto týdnem bude každý čtvrtek večer věnovat výhradně evropským snímkům, čímž se dostane do přímé konkurence se stanicí Film Europe Channel, zaměřené výhradě na evropskou kinematografii. “Každý čtvrtek večer, počínaje datem 6. června, si diváci z pohodlí svého domova mohou vychutnat vybrané filmové příběhy z dílen předních evropských tvůrců. Film+ svým divákům postupně nabídne filmové výlety do Francie, Velké Británie, Španělska a Německa,” informoval Jakub Zíka, PR manažer společnosti IKO TV Central Europe, která Film+ provozuje.

K TÉMATU: Vítězné snímky z Cannes po dobu festivalu ve vysílání Film Europe Channel

Televize nabídne směs všech žánrů od romantiky, komedií, akčních snímků, dramat, krimi až po thrillery. “Francouzská kinematografie bude v programu zastoupena dvěma filmy s dvojkami v názvu: 22 výstřelů s Jeanem Reno v hlavní roli a Dva dny v Paříži, romantickou komedií, ve které bude Adam Goldberg trávit dva neuvěřitelně dlouhé dny ve společnosti své, anglicky nemluvící, tchýně a svého nastávajícího tchána, který se rozhodne svého zetě podrobit několika zkouškám způsobilosti. Plus otravní ex-milenci jeho nastávající,” popsal Zíka. Britskou kinematografii zastoupí snímky Cashback a Harry Brown.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se na nový vizuál a logo tematického kanálu Film+ přímo ve vysílání

“Filmové tvůrce ze Španělska, nezastaví jakékoliv ožehavé téma a jejich horká krev se promítne i ve filmech, Moje matka je na holky. Film byl oceněn na několika významných festivalech a jeho hlavní hrdinka, Leonor Watlingová si zahrála v celosvětovém kasovním trháku oscarového režiséra Pedra Almodóvara, Mluv s ní. Film Deník nymfomanky potvrzuje slova z úvodu, žádné kontroverzní a současné téma, není španělským tvůrcům cizí,” líčí PR manažer Filmu+. Z německých filmů televize nabídne snímky Kamioňák a Kuře s ušima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).