Hlavní navigace

Firefox nadále blokuje plug-in Windows Presentation Foundation

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kolem zablokovaných doplňků od Microsoftu pro Firefox, o kterých jsme vás již informovali, bylo ještě rušno. Lidé od Mozilly a Microsoftu spolu vzniklou situaci dále konzultovali. Doplněk .NET Framework Assistant se nakonec ukázal sám o sobě jako neškodný a proto by mělo být jeho blokování zrušeno (na seznamu blokovaných doplňků je ale dosud uveden). Plug-in Windows Presentation Foundation skutečně nebezpečný je a zůstává nadále blokován. Blokování ovšem přešlo do tzv. měkkého režimu. Po…

Kolem zablokovaných doplňků od Microsoftu pro Firefox, o kterých jsme vás již informovali, bylo ještě rušno. Lidé od Mozilly a Microsoftu spolu vzniklou situaci dále konzultovali. Doplněk .NET Framework Assistant se nakonec ukázal sám o sobě jako neškodný a proto by mělo být jeho blokování zrušeno (na seznamu blokovaných doplňků je ale dosud uveden). Plug-in Windows Presentation Foundation skutečně nebezpečný je a zůstává nadále blokován. Blokování ovšem přešlo do tzv. měkkého režimu. Po instalaci adekvátní záplaty si jej tedy mohou uživatelé opětovně aktivovat.

Onu adekvátní záplatu popisuje security bulletin MS09–054, který Microsoft tento týden aktualizoval a doplnil o informace platící právě pro uživatele Firefoxu. Popisovaná kritická záplata je sice primárně určena pro Internet Explorer, ale řeší právě i zranitelnost v plug-inu Windows Presentation Foundation, který tedy mohou mít nainstalovaný i uživatelé Firefoxu. (Mozilla Security Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.