Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Firma Huawei vyhrála zakázku na dodávku switchů pro ministerstvo vnitra a policii od anonym - To je realita státní správy, nikdy nevíš kdo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 2. 2019 23:49

  bez přezdívky

  To je realita státní správy, nikdy nevíš kdo vyhraje veřejnou soutěž a musíš akceptovat vítěze i když se ti nehodí do konceptu nebo i když víš, že ti dodá „krám”, který ale parametrově splňuje tvé požadavky.

 • 5. 2. 2019 21:33

  Michal Breškovec

  Mě spíš zarazil ten mix HP, Lenovo a teď Hujahej, to musí být dobrá schýza to supportovat a o použití nějakých pokročilých technologií si to asi může nechat zdát.

 • 5. 2. 2019 9:09

  mberber6

  No nevím, to, že něco není připojeno do Internetu až tak moc neznamená, pokud třeba HW může mít možnost se připojit na BTS v mobilní síti... Zařízení by musela být odstíněna. Další otázkou je servis a co se dá v daných zařízeních uchovat do příchodu servisu... Z druhé strany je taky možné, že se na těch místech řeší pouze blbosti... :D

 • 7. 2. 2019 7:20

  Filip Jirsák

  Jenže někdy jiné než blbé parametry do soutěže použít nemůžete, protože by to bylo napadeno jako nadržování jedné značce. Náš zákon o veřejných zakázkách už dávno neslouží k tomu, aby stát mohl vybrat dobře. Zákon o veřejných zakázkách je postaven na předpokladu, že všichni kradou, tak aby se kradlo alespoň tak nějak rovnoměrně a dostalo se na co nejvíc subjektů. Připravit kvalitní zadávací dokumentaci je velký risk, protože je potřeba jít proti zákonu.

 • 7. 2. 2019 12:07

  bez přezdívky

  To je znacne najivni psat na Lupu, ze "staci kvalitne pripravit tendr". Jasne, da se pripravit lepe a hure, ale uz to jak nekdo napise, ze dobre parametricky vypsany tendr to vyresi tak je zrejme, ze je to nekdo, kdo tendroval leda nejakou banalitu.
  Marne premyslim dodavka ceho je tutovka, betonove hranoly ani ne, myslel jsem treba suť, ale ta taky ne. Nedovedu si predstavit podchyceny tendr. Dovedu si predstavit tendr, co dopadne dobre, ale ne ten, kde to zaridi 100% poptavka. Co svet svetem stoji existuje institut referenci, zkusenosti, znacky, kde je alespon trochu zaruka, ze to nejak dopadne. Tady to bohuzel nejde pouzit.
  Navic takova naivita je relikt snad devadesatek, pamatuji velmi peclive psany tendr na NTB jehoz vysledkem byly totalni vergly, kde se ventilator zapinal co 10s a mel snad 40dB. Naivka vykrikne, ze si dam priste do tendru limity na hluk a neco k chlazeni. Hm. A za pet let zase na "krut" a odlesky plastu. A na vrzani pantu aj.
  Namatkou, nas kraj koupil v cca 2002 vybaveni dvou kancelari, do roka byl ten nabytek ve skladu. Zensky z podatelny mely modriny na nohach v takovem poctu a na takovych mistech, ze podruhe obdrzely modriny doma od staryho. Mohli dat do zadavacky treba "nabytek musi byt ergnonomicky" ne? Bude soud? Bude rekonstrukce... jdu pro sanon a seknu se vnitrni casti stehna o roh stolu... Jitka ma modrinu. Helena se ale nesekla, tak jak to je... prisedici soudu to zkousi na demu v mistnosti primo v soudni sini..... jojo.

 • 6. 2. 2019 19:32

  bez přezdívky

  Pokud splňuje parametry zadání, tak neexistuje žádný důvod vybrat dražší zboží/službu. Pokud mám parametry zadání blbé, tak i vysoutěžený produkt bude blbý. Do zadávačky dáš výkonnostní parametry, integraci do stávajícího prostředí, požadované záruky a support nejlépe přímo od výrobce, případný dodavatel musí prokázat obdobné dodávky do státní správy (reference), pojištění za škody,... teoreticky tedy dostaneš co potřebuješ. Bohužel, soutěží na NENu se moc firem aktivně neúčastní a občas se taky stane, že se nikdo nepřihlásí. Připravit kvalitní zadávací dokumentaci je samozřejmě základ! Takže "krám" by neměl nikdo dodat viz. kvalitní zadávačka.