Hlavní navigace

Galaxie Sport také uspěla před soudem proti RRTV

13. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 9. 2006

Pražský Městský soud dnes po týdnu rozhodoval znovu ve věci udělených digitálních licencí a opět dubnové rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zrušil. Úspěšným žalovatelem byla tentokrát společnost Galaxie sport, která provozuje stejnojmenný program a v licenčním řízení měla projekt placené sportovní televize Sport 2. Soud v odůvodnění rozsudku uvedl, že musel přihlédnout k námitkám Galaxie sport na nedostatky rozhodnutí RRTV. Její rozhodnutí je naprosto nedostatečné a pro nedostatek důvodů nepřezkoumatelné, zdůvodnil soud. Mediální rada neudělila licenci programu Sport 2 kvůli tomu, že v první fázi digitalizace chtěla dát přednost bezplatným projektům.

Galaxie Sport je s přízněná s firmou CET 21, držitelem licence na televizi Nova, která u stejného soudu uspěla s podobnou žalobou minulou středu. Soud má projednat ještě žaloby společností Step PR, Minority a FTV Prima – provozovatele televize Prima.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.