Hlavní navigace

Google Docs poslouží i jako datový sklad

Jiří Macich ml.

Google avizoval, že v nejbližších týdnech možnosti své webově orientované kancelářské sady Google Docs rozšíří o online úložiště souborů. Uživatelé si tak ke stávajícím dokumentům, tabulkám či prezentacím budou moci nahrát libovolné další soubory (do 250 MB na jeden soubor) a přes funkci pro sdílení kompletních složek je eventuálně jednoduše zpřístupnit dalším uživatelům. V tomto případě už však úložná kapacita nebude neomezená. Zdarma má být k dispozici 1 GB. Zájemci si budou moci připlatit…

Google avizoval, že v nejbližších týdnech možnosti své webově orientované kancelářské sady Google Docs rozšíří o online úložiště souborů. Uživatelé si tak ke stávajícím dokumentům, tabulkám či prezentacím budou moci nahrát libovolné další soubory (do 250 MB na jeden soubor) a přes funkci pro sdílení kompletních složek je eventuálně jednoduše zpřístupnit dalším uživatelům. V tomto případě už však úložná kapacita nebude neomezená. Zdarma má být k dispozici 1 GB. Zájemci si budou moci připlatit rozšíření kapacity. Každý další 1 GB vyjde na 0,25 dolaru za rok.

Tzv. GDrive, tedy online úložiště souborů od Googlu, o kterém se už léta spekuluje, se tedy zřejmě stává realitou. Dost možná jde o reakci na připravovanou webovou verzi MS Office. Její testovací verzi totiž Microsoft prozatím propojuje se svým online úložištěm Windows Live SkyDrive. To ale zdarma nabízí až 25 GB. Microsoft má navíc svůj Live Mesh, kterému na rozdíl od Windows Live SkyDrive nechybí oficiální podpora spolupráce s desktopovým systémem. (The Official Google Docs Blog)

Našli jste v článku chybu?
17. 1. 2010 11:13
Přece jenom 7,5GB uživatelé zaplní e-mailovými zprávami daleko pomaleji než fotografiemi. Což má ostatně Google dobře zjištěné. Proto nabízí rozdělení místa přesně tak, jak to je v současné době. Mně by třeba vyhovovalo jedno sdílené úložiště pro všechny služby (e-mail, fotografie, dokumenty,...).
13. 1. 2010 22:20
amazon (neregistrovaný)
Ještě by to chtělo na dnešní dobu rozumný limit pro objem dat zdarma na picase, jako je na skydrive.com, tedy namísto 1GB těch 25GB, nebo alespoň 10GB. Nedává smysl, aby Gmail měl 7.5GB zdarma a na fotky jen 1GB.