Hlavní navigace

Google Docs poslouží i jako datový sklad

13. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google avizoval, že v nejbližších týdnech možnosti své webově orientované kancelářské sady Google Docs rozšíří o online úložiště souborů. Uživatelé si tak ke stávajícím dokumentům, tabulkám či prezentacím budou moci nahrát libovolné další soubory (do 250 MB na jeden soubor) a přes funkci pro sdílení kompletních složek je eventuálně jednoduše zpřístupnit dalším uživatelům. V tomto případě už však úložná kapacita nebude neomezená. Zdarma má být k dispozici 1 GB. Zájemci si budou moci připlatit…

Google avizoval, že v nejbližších týdnech možnosti své webově orientované kancelářské sady Google Docs rozšíří o online úložiště souborů. Uživatelé si tak ke stávajícím dokumentům, tabulkám či prezentacím budou moci nahrát libovolné další soubory (do 250 MB na jeden soubor) a přes funkci pro sdílení kompletních složek je eventuálně jednoduše zpřístupnit dalším uživatelům. V tomto případě už však úložná kapacita nebude neomezená. Zdarma má být k dispozici 1 GB. Zájemci si budou moci připlatit rozšíření kapacity. Každý další 1 GB vyjde na 0,25 dolaru za rok.

Tzv. GDrive, tedy online úložiště souborů od Googlu, o kterém se už léta spekuluje, se tedy zřejmě stává realitou. Dost možná jde o reakci na připravovanou webovou verzi MS Office. Její testovací verzi totiž Microsoft prozatím propojuje se svým online úložištěm Windows Live SkyDrive. To ale zdarma nabízí až 25 GB. Microsoft má navíc svůj Live Mesh, kterému na rozdíl od Windows Live SkyDrive nechybí oficiální podpora spolupráce s desktopovým systémem. (The Official Google Docs Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.