Hlavní navigace

Google koupil službu Ångströ k vyhledávání informací o lidech

30. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google opět vyrazil na nákupy a tentokrát se v jeho akvizičních sítích zachytila služba Ångströ, která se dosud zabývala uceleným vyhledáváním informací o osobách napříč dostupnými internetovými zdroji včetně zpravodajských serverů, blogů a různých dalších webů. Akvizice již byla potvrzena, ale její podmínky nebyly zveřejněny (jako tradičně). Google by nejnovějšího nákupu mohl využít k vylepšení svého vyhledávače, ale rovněž by se z Ångströ mohl stát další střípek do mozaiky razantního vstupu…

Google opět vyrazil na nákupy a tentokrát se v jeho akvizičních sítích zachytila služba Ångströ, která se dosud zabývala uceleným vyhledáváním informací o osobách napříč dostupnými internetovými zdroji včetně zpravodajských serverů, blogů a různých dalších webů. Akvizice již byla potvrzena, ale její podmínky nebyly zveřejněny (jako tradičně). Google by nejnovějšího nákupu mohl využít k vylepšení svého vyhledávače, ale rovněž by se z Ångströ mohl stát další střípek do mozaiky razantního vstupu Googlu na pole sociálních sítí.

Již nějakou dobu se spekuluje o projektu Google Me. Po ukončení Google Wave a neslavném nástupu Google Buzz by právě spuštění Google Me mělo být vyhlášením války Facebooku. Google sice zatím oficiálně mlží, ale seznam akvizic z posledních měsíců nasvědčuje tomu, že Google zbrojí. V dubnu koupil firmu LabPixies (vyvíjela widgety), v létě pak společnosti Slide (tvůrce populárních online her) a Jambool (zaměřovala se na platformu pro implementaci platebních metod do online her) a spekuluje se také o investici do společnosti Zynga (rovněž vyvíjí online hry). (PC Magazine via Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).