Hlavní navigace

Google prý kupuje WhatsApp a ve hře je miliarda dolarů

8. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle neověřených informací zahraničních médií se už zhruba měsíc snaží Google koupit populární WhatsApp, hodit by se měla pro Babble

Koupí WhatsApp by Google měl posílit pozici v oblasti zasílání zpráv na mobilních telefonech, nebo také možná prostě koupit WhatsApp dříve, než skončí v rukou některého z konkurentů (ať už je to Microsoft či Apple). Podle zahraničních médií probíhají jednání o koupi už zhruba měsíc a ve hře je až miliarda dolarů. Prozatím navrhovaná cena by (opět prý) ale neměla být pro WhatsApp dostačující, takže se pokoušejí cenu navýšit.

Google se o WhatsApp teoreticky zajímal  už vloni, v době kdy se hovořilo o tom, že by o WhatsApp měl zájem Facebook (viz WhatsApp: Že nás chce koupit Facebook? To jsou jen řeči).

V souvislosti s možnou akvizicí WhatsApp se opět objevuje Babble, tedy předpokládaný projekt na unifikovanou chatovací službu (podle některý zdrojů se má jmenovat Babell). Tu Google vyvíjí jako multiplatformní a propojující doposud existující služby – tedy hlavně Hangout, Talk a Voice.

Co se WhatsApp týče, tak jde o jednu z největších služeb na posílání zpráv mezi uživateli aplikací na mobilních telefonech – vedle textových zpráv umožňuje posílat samozřejmě i obrázky, videa a audio zprávy. Aplikace jsou dostupné pro Android, BlackBerry 10, iOS, S40/S60 a Windows Phone.

Content First 2022_tip temata

Služba samotná byla založena v roce 2009. Kolik má uživatelů veřejně známo není, ale v loňském roce se objevila informace o 100 milionech.

Zdroj: Rumor: Google negotiating $1 billion acquisition of WhatsApp

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.