Hlavní navigace

Google prý kupuje WhatsApp a ve hře je miliarda dolarů

Daniel Dočekal

Podle neověřených informací zahraničních médií se už zhruba měsíc snaží Google koupit populární WhatsApp, hodit by se měla pro Babble

Koupí WhatsApp by Google měl posílit pozici v oblasti zasílání zpráv na mobilních telefonech, nebo také možná prostě koupit WhatsApp dříve, než skončí v rukou některého z konkurentů (ať už je to Microsoft či Apple). Podle zahraničních médií probíhají jednání o koupi už zhruba měsíc a ve hře je až miliarda dolarů. Prozatím navrhovaná cena by (opět prý) ale neměla být pro WhatsApp dostačující, takže se pokoušejí cenu navýšit.

Google se o WhatsApp teoreticky zajímal  už vloni, v době kdy se hovořilo o tom, že by o WhatsApp měl zájem Facebook (viz WhatsApp: Že nás chce koupit Facebook? To jsou jen řeči).

V souvislosti s možnou akvizicí WhatsApp se opět objevuje Babble, tedy předpokládaný projekt na unifikovanou chatovací službu (podle některý zdrojů se má jmenovat Babell). Tu Google vyvíjí jako multiplatformní a propojující doposud existující služby – tedy hlavně Hangout, Talk a Voice.

Co se WhatsApp týče, tak jde o jednu z největších služeb na posílání zpráv mezi uživateli aplikací na mobilních telefonech – vedle textových zpráv umožňuje posílat samozřejmě i obrázky, videa a audio zprávy. Aplikace jsou dostupné pro Android, BlackBerry 10, iOS, S40/S60 a Windows Phone.

dan_nemovitost

Služba samotná byla založena v roce 2009. Kolik má uživatelů veřejně známo není, ale v loňském roce se objevila informace o 100 milionech.

Zdroj: Rumor: Google negotiating $1 billion acquisition of WhatsApp

Našli jste v článku chybu?