Hlavní navigace

Google spustil YouTube Kids, aplikace s videem pro děti

23. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Je to první produkt, kterým míříme přímo na rodiče s dětmi, další budou následovat, nastiňuje Google svou novou cílovou skupinu.

Videoserver Googlu je pro rodiče a jejich děti stále častějším zdrojem zábavy. YouTube teď přichází se speciálními dětskými aplikacemi YouTube Kids pro Android a iOS. Obě jsou zatím dostupné jen pro uživatele v USA.

Aplikace mají zjednodušený design a ovládání – obrázky jsou větší, ovládací prvky zvýrazněné a malé děti, které neumí psát, se mohou pokusit pořady najít i prostřednictvím hlasového vyhledávání.

Obsah je rozčleněn do čtyř kategorií: Seriály (Shows), Hudba (Music), Učení (Learning) a Objevování (Explore) a nemělo by se tu objevit nic, co podle Googlu není pro malé děti vhodné. 

Rodiče mají i další možnosti nastavení aplikací: mohou například omezovat celkový čas, který děti smí sledováním pořadů trávit, dá se vypnout vyhledávání a omezit tak obsah na pořady zobrazené na úvodní obrazovce, nebo je možné úplně vypnout zvuk.

Podle Googlu jde o první z řady aplikací a služeb, které firma chystá pro rodiče a děti

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).