Hlavní navigace

Google Wave končí, vlny půjde dělat dál

7. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bublina jménem Google Wave splaskla už před několika týdny, kdy Google oznámil, že s experimentem končí mj. pro nezájem uživatelů. Přesto se našli skalní příznivci, kteří konec Google Wave téměř oplakali. Pro ně bude zřejmě dobrou zprávou rozhodnutí Googlu uvolnit zdrojový kód tak, aby si zájemci mohli náhradu za Google Wave zprovoznit ve vlastní režii. Viz http://www.waveprotocol.org. Sice nejde o přesnou kopii Google Wave, ale vývojáři si díky uvolněným zdrojovým kódům budou moci vytvořit…

Bublina jménem Google Wave splaskla už před několika týdny, kdy Google oznámil, že s experimentem končí mj. pro nezájem uživatelů. Přesto se našli skalní příznivci, kteří konec Google Wave téměř oplakali. Pro ně bude zřejmě dobrou zprávou rozhodnutí Googlu uvolnit zdrojový kód tak, aby si zájemci mohli náhradu za Google Wave zprovoznit ve vlastní režii. Viz http://www.wa­veprotocol.or­g. Sice nejde o přesnou kopii Google Wave, ale vývojáři si díky uvolněným zdrojovým kódům budou moci vytvořit službu na velmi podobném principu. Počítá se i s importem dat z původní služby Google Wave.

Google představil Google Wave loni na jaře. Hovořilo se o webové superaplikaci, sociální síti nové generace nebo o evoluci e-mailu. Po pozvánkách do poloveřejného testování byla obrovská poptávka a za značné pobláznění odborné i širší veřejnosti by se nemusel stydět ani Apple. Jenže mnoho z uživatelů pak muselo sundat růžové brýle, protože nenašli pro Google Wave praktické využití. Duch Google Wave ovšem žije dál. Připomeňme třeba nové možnosti spolupráce v reálném čase, kterými nyní disponuje Google Docs. (Google Eave Developer blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).