Hlavní navigace

Google začal v Google News propagovat stránky na AMP

David Slížek

Vše pro dobro uživatelů. Články vydavatelů, kteří používají Accelerated Mobile Pages od Googlu, dostanou v Google News prominentnější pozici.

Stránky používající Accelerated Mobile Pages (AMP) se načítají rychleji a přenášejí méně dat, a to je dobré jak pro vydavatele, tak pro čtenáře. To je hlavní argument, kterým Google zdůvodňuje, proč jim teď ve službě Google News dá prominentní pozici.

V aplikacích Google News pro Android a iOS i ve webové variantě služby se tak na začátku stránky objevil nový carousel se čtrnácti titulky článků, které běží na AMP. Zatím to funguje jen v anglickojazyčné verzi amerického vydání Google News, ale firma slibuje, že se brzy dostane i na další řeči.


Autor: Google

Podobným způsobem se Google snaží AMP stránky propagovat i v mobilních výsledcích vyhledávání. Od února v nich při dotazech na aktuální zpravodajská témata zobrazuje carousel s články běžícími na AMP. 

Google navíc odkazy stránek na AMP označuje ikonou malého blesku a nápisem AMP, aby je uživatelé mohli hned rozpoznat. 

Marcom

„Podle našich testů se dokumenty na AMP nahrávají v průměru čtyřikrát rychleji a používají desetkrát méně dat, než obdobné stránky bez AMP,“ přesvědčuje Google. Do projektu se podle firmy zapojily zatím tisíce vydavatelů.

Chcete o AMP vědět víc? Jaké mají výhody a nevýhody jsme rozebírali zde:

Našli jste v článku chybu?
22. 4. 2016 1:16
Kokos99 (neregistrovaný)

Lepší plná verze webu na mobilu než různé funkčně osekané či jinak zprzněné mobilní verze. Přesně z tohohle důvodu musím mít v prohlížeči natvrdo nastaveno, že má identifikovat jako stolní počítač, aby mi necpal ty různé mobilní zhůvěřilosti. Trocha zoomování ještě nikoho nezabila.

21. 4. 2016 18:01

Tady pořád ještě většina webů neumí ani pořádně zobrazit mobilní stránky. (Aspoň to byla moje zkušenost, když jsem českou mutaci Google News zkoušel naposledy.) Nějaké AMP...

BTW, Google už by mohl spojit Google News a Google Play Newsstand. Zase má pro jednu věc dvě aplikace... celkem zbytečně.