Hlavní navigace

Google zavírá Google Code, i své vlastní projekty má na GitHubu

13. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vytváření nových projektů je zastaveno a celý Google Code skončí v lednu příštího roku. Existují lepší služby, říká firma.

„Když jsme v roce 2006 spustili Google Code, nebylo na internetu příliš míst na hostování projektů … mezitím vznikly lepší servery jako je GitHub nebo Bitbucket. A řada projektů se na ně z Google Code přesunula,“ začíná Google ve zdůvodnění toho, proč teď Google Code zavírá.

Na GitHub časem přesunul i velkou část svých vlastních projektů, stejně jako řada dalších vývojářů. Na Google Code tak zůstali zejména spammeři. „V poslední době sestává většina administrátorské práce v jejich odstraňování,“ dodává Google.

Google Code tedy skončí. Od 12. března už na něm nezaložíte nový projekt. Od 24. srpna nebude možné na web zapisovat nová data, bude jen pro čtení. A k 25. lednu 2016 Google celou službu uzavře. 

KL24

Vývojáři tak mají deset měsíců na to, aby své projekty přemigrovali na jinou platformu. Stáhnout archivy půjde ovšem ještě v průběhu celého roku 2016, ujišťuje Google.

Na svém blogu také nabízí nástroj pro přímou migraci projektů na GitHub nebo návody, jak je převést na Bitbucket či na SourceForge.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).