Hlavní navigace

Google získal službu DocVerse, chystá se oslovovat uživatele MS Office

8. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google oficiálně oznámil realizaci akvizice společnosti DocVerse a její stejnojmenné služby, o které se ale mluví již několik měsíců. DocVerse přináší do kancelářské sady MS Office podporu online sdílení dokumentů, tabulek a prezentací a možnost online spolupráce na nich. Společnost DocVerse založili Shan Sinha a Alex DeNeui, bývalí zaměstnanci Microsoftu. Shan Sinha měl na starost produktovou strategii pro SharePoint a SQL Server. Alex DeNeui řídil webovou strategii SQL Serveru. Žádná ze stran…

Google oficiálně oznámil realizaci akvizice společnosti DocVerse a její stejnojmenné služby, o které se ale mluví již několik měsíců. DocVerse přináší do kancelářské sady MS Office podporu online sdílení dokumentů, tabulek a prezentací a možnost online spolupráce na nich. Společnost DocVerse založili Shan Sinha a Alex DeNeui, bývalí zaměstnanci Microsoftu. Shan Sinha měl na starost produktovou strategii pro SharePoint a SQL Server. Alex DeNeui řídil webovou strategii SQL Serveru. Žádná ze stran nezveřejnila, kolik Google za DocVerse zaplatil. Tým, který se doposud o provoz a vývoj DocVerse staral, přechází pod křídla Googlu. Dosavadní uživatelé služby ji mohou prozatím využívat v nezměněné podobě. Pro tuto chvíli však již není služba otevřena pro nové uživatele.

Google ji zřejmě hodlá propojit se svou webově orientovanou kancelářskou sadou Google Docs a usnadnit tak uživatelům souběžné používání desktopové kancelářské sady i online služby s výhodami, které toto spojení teoreticky může nabízet. Zároveň se opět o něco zvýší rivalita mezi Googlem a Microsoftem, protože i Microsoft chce k online kancelářským řešením říci své. Po pomalejším rozjezdu v podobě služby Office Live Workspace aktuálně testuje webově orientovanou verzi své kancelářské sady Office 2010. (Google Docs Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).