Hlavní navigace

Členky iniciativy Gorily on-line v ohrožení požadují omluvu od Rady ČRo

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 6. 2009

Iniciativa Gorily on-line v ohrožení zaslala Radě Českého rozhlasu dopis, ve kterém požaduje omluvu za to, že regulační orgán vyhrožoval dvěma její členkám právním postihem kvůli vyjádření názoru na jednání rady. Rada se totiž nakonec usnesla, že nezahájí vůči členkám této iniciativy právní kroky.

Iniciativa proto požaduje nejen omluvu ale i vysvětlení, na základě čeho dospěla Rada ČRo k tomuto kroku. Především Vás chceme požádat o vysvětlení, na základě čeho jste se rozhodli ustoupit od zamýšlených právních postihů, píše se v listu, který iniciativa zaslala médiím. Vážená Rado Českého rozhlasu, ke korektnímu jednání patří nejen přiznat chybu, pokud se jí dopustím, ale také omluva. Žádáme tedy, abyste se omluvili. Dopis, na základě kterého jste zamýšleli uskutečnit právní kroky vůči paní Vlastě Strakové (člence iniciativy – pozn. red.), byl psán za celou naši iniciativu Gorily on-line v ohrožení. Paní Jana Hofmanová (členka iniciativy – pozn. red) psala zmíněný dopis sama za sebe. Protože je ale členkou naší iniciativy, postačí nám omluva adresovaná celé naší iniciativě. Žádáme vás, aby nám byla Vaše omluva zaslána písemně, aby byla poskytnuta médiím a zveřejněna na stránkách Rady ČRo. Žádáme Vás rovněž o vymazání adres obou zúčastněných osob ze zápisů ze zasedání Rady ČRo, dodávají představitelky iniciativy Gorily on-line v ohrožení.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).