Hlavní navigace

Hangouts jako plug-in pro Microsoft Outlook, ale ne pro všechny uživatele

28. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google připravil plug-in pro Microsoft Outlook, který umožňuje jednoduché zahájení videohovoru přímo z široce rozšířeného e-mailového klienta. Kteří uživatelé mohou plug-in využít?

Google reaguje na sbližování kancelářské sady Microsoft Office s komunikační službou Skype. Uvolnil plug-in své vlastní komunikační služby Hangouts pro Outlook 2007 a jeho pozdější verze. Plug-in umožňuje zahájit videohovor přímo z tohoto e-mailového klienta, který je v korporátní sféře velmi rozšířen. Nový plug-in však není dostupný pro širší veřejnost.

Je totiž určen pouze pro uživatele Google Apps ve verzi pro firmy, úřady a školy. Novým zájemcům dnes již nenabízená bezplatná verze Google Apps není k dispozici stejně jako uživatelům, kteří Google Apps nepoužívají vůbec. Dalším omezením je, že plug-in podporuje jen Windows 7 a vyšší, přestože Outlook 2007 a Outlook 2010 jsou kompatibilní i se staršími systémy.

MMF24

Skype umožňuje rychlé volání a videohovory z e-mailového klienta Outlook 2010 a Outlook 2013. Funkce je dostupná všem uživatelům, kteří si Skype nainstalují. Konkurenční boj mezi službami Skype a Hangouts se stupňuje. Nedávno Microsoft zpřístupnil skupinové videohovory přes Skype s až deseti účastníky jako bezplatnou službu.

Eliminoval klíčovou konkurenční výhodu Hangouts, ale zároveň se vzdal jednoho z nástrojů pro monetizaci služby Skype. Skupinové videohovory totiž dříve mohli zahajovat pouze uživatelé s placeným prémiovým účtem. Před časem se dokonce spekulovalo, že budou doménou výhradně předplatitelů Office 365, tedy firemního sektoru.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).