Hlavní navigace

Skype umožňuje bezplatné videohovory s deseti účastníky

30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro skupinové videohovory po vzoru Hangouts již není třeba placený prémiový účet, což není jediná novinka, se kterou Skype v posledních dnech přišel.

Microsoft se vzdal myšlenky, že by Skype mohl monetizovat díky placeným skupinovým videohovorům. Nově populární komunikační služba podporuje bezplatné skupinové videohovory až s deseti účastníky. Dost možná jde o reakci na sílící konkurenci Hangouts, kde Google ze skupinových videohovorů zdarma udělal jednu z killer-feauture své služby.

Bezplatné skupinové videohovory bez prémiového účtu prozatím podporuje Skype na osobních počítačích s Windows nebo OS X a dále Skype v herní konzoli Xbox One. Brzy se mají přidat další blíže neupřesněné platformy. S největší pravděpodobností půjde o mobilní Skype pro chytré telefony a tablety. Otazník visí nad verzí pro Linux.

CIF - osobnosti

Novinkou z poslední doby je aktualizace dotykové aplikace Skype pro Windows 8.1 a Windows RT, která konečně podporuje odhlášení uživatele. Konečně je tak možné jednoduše přecházet mezi více účty (např. pracovním a osobním), anebo používat různé internetové identity pro přihlášení k systému a přístup ke komunikační službě.

V neposlední řadě Skype pro čerstvá Windows Phone 8.1 umožňuje přepnout z běžného telefonního hovoru na videohovor přes Skype bez přerušení spojení. Microsoft si šel pro inspiraci k Applu, jehož iPhone umí z telefonního hovoru přepnout na FaceTime již delší dobu. Windows Phone 8.1 mají pro přepnutí z hovoru do komunikační aplikace otevřené API dostupné i pro nezávislé vývojáře.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).