Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Havlíčkovo ministerstvo v tichosti zrušilo odvolání šéfa Rady ČTÚ od Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje - Tezko rici, co je presne ona nezavislost, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 3. 2020 14:47

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Tezko rici, co je presne ona nezavislost, ale ja mam za to, ze Lupa neni nezavisle medium, to dle meho ani ze sve podstaty neexistuje. Kazdy je nejak zavisly a nejak ovlivneny a ma nejaky nazor, ktery do svych textu dostava, obzvlaste pokud se venuji politickym tematum.

  Nemam pocit, ze podobne temata jsou zde citove nezabarvena, ze by popisovaly jen holy fakt, ale casto se v nich objevuji osobni nazory autoru a jde proste videt, ze jsou na urcite strane barikaty.

  Znovu zopakuji, je to pravo kazdeho cloveka na svete, ale je taky jasne, ze pokud clovek nekope sam za sebe tak budou pak temata, kterym by se vyhybal, aby nemel problemy apod.

  ALe je to jen muj nazor.

 • 17. 3. 2020 9:35

  bez přezdívky

  Jde přeci o to, na čem je nějaký autor závislý, čím je ovlivněn a co do svých textů dostává.

  Jsou-li příčinou ovlivnění autora výhody dílčí skupiny komerčních společností, jejichž důsledkem budou NEvýhody zbylé části naší společnosti, pak to lze považovat za nesprávný druh závislosti a ovlivnění. V těchto případech lze navíc očekávat i následný "profit" autora.

  Je-li pohnutkou autorova ovlivnění obrana společnosti vůči zájmům skupiny komerčních společností, pak to lze považovat za velmi prospěšný druh "závislosti" a "ovlivnění". V podobných případech si autor či médium vykoleduje jen nepříjemnosti.

  V tomto smyslu já chápu Lupu jako nezávislé médium. Resp. jako médium "závislé" na zájmech koncových uživatelů hlasových a datových služeb. Články na Lupě se mi proto zdají být "zabarvené" správným způsobem.