Hlavní navigace

HBO ukončuje podporu starších verzí aplikací GO

Autor: HBO
Bohumil Herwig

Důvodem je přechod na jiný systém tzv. digitálních práv DRM, se kterým starší verze HBO GO pro iOS, resp. Android, nebudou kompatibilní.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Se zprávou přišel satelitní operátor Digi TV, který k tomu napsal: Od 16. února dochází k zásadní technické změně v aplikaci HBO GO pro platformy iOS a Android.

A dodává, že na mobilních zařízeních s výše uvedenými operačními systémy bude přehrávání obsahu on-line videotéky funkční pouze od verze HBO GO 4.5 včetně.

Ta už je ke stažení minimálně na Google Play/Store, tedy pro OS Android, což je vidět na obrazovce níže (zkoušeno na mobilech LG Flex 2 a Energy Phone Max 4G s Android 5.1).


Autor: HBO

Zastoupení HBO nám následně potvrdilo, že po 16. únoru skutečně kvůli přechodu na jiný systém DRM (Digital Rights Management, tedy něco jako „správa digitálních práv“) přehrávání videí v aplikacích s verzí nižší než 4.5 podporováno nebude.

Tipli listopad2

Aktualizace HBO GO by se vám měla nabídnout automaticky, pokud se tak z jakéhokoli důvodu neučiní, je třeba to udělat manuálně, případně ji odinstalovat a poté znova stáhnout.

A jak poznáte, že vaše aplikace pro videotéku má tu správnou verzi? Stačí klepnout na menu v levé horní části obrazovky a pak dole na Systémové informace.