Hlavní navigace

Heureka: České e-shopy mají jen čtvrtinu věrných zákazníků. A jsou to muži

Autor: Shutterstock, podle licence: Rights Managed
Jan Beránek

Muži jsou v nakupování věrnější obchodu víc než ženy. Velký průzkum o české e-commerce provedla Heureka a představila ho na letošním E-Business Foru.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internet se nabourává do klasického obchodu čím dál tím výrazněji. Podle šéfa srovnávače Tomáše Bravermana poskočí podíl e-commerce na celém maloobchodě na 7,9 procenta. „Když nebudeme počítat jídlo, tak dokonce na 14,9 procenta,“ tvrdí Braverman. 

Heureka dala dohromady velkou studii českého internetového obchodu, vychází z dat, která získala od svých uživatelů. Ti podle Bravermana tvoří dvě třetiny tuzemského e-commerce. 

Vyplývá z toho řada poznatků, především o loajalitě tuzemských zákazníků. „24 procent online zákazníků v Čechách je věrných. Muži jsou věrnější než ženy,“ prohlásil Braverman na dnešní konferenci EBF s tím, že i proto by si měly obchody vybírat dodavatele svého zboží velmi poctivě. „Kvalita zboží velmi rozhoduje o návratu zákazníka,“ dodává Braverman. 

ebf19-tip-firmy

Dalšími důležitými faktory, které ovlivňují míru toho, jak se zákazníci vracejí, není jen cena. Ze studie také vyplynulo, že polovině lidí záleží na komunikaci a čtyřiceti procentům vadí nedostatečné informace. 

Řeč se stočila i k newsletterům. Ty podle Heureky odebírá 77 procent zákazníků a necelých devadesát procent podle nich stále nakupuje. Liší se to ale podle věku. Starší lidé se nechtějí vzdát newsletterů, mladší zase vyhledávají spíš slevy na další nákup.