Hlavní navigace

Hra o trůny láme rekordy, v pirátských aktivitách

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Premiéra nové sezóny Hry o trůny (Game of Thrones) získala prvenství v podobě nejvíce sdílené pirátské kopie.

Už dříve se Hra o trůny dostala na přední příčky pirátěného obsahu, v roce 2011 se stala druhou nejvíce stahovanou (na první příčku se tehdy dostal Dexter). V roce loňském už se Hra o trůny stala jedničkou. A premiéra prvního dílu třetí série se postarala o další rekord.

Podle TorrentFreaku byl první díl třetí série stažen více než milionkrát během méně než  jednoho dne. A také upozorňuje, že doposud nikdy neexistoval Torrent, který by měl tolik sdílení (160 000) v témže čase. V tomto ohledu byl původní rekord 144 663 (Heroes).

Kde se Hra o trůny nejvíce pirátila? Pokud očekáváte zahraniční „diváky“, tak očekáváte správně. Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě to, že v řadě zemí si na Hru o trůny budou muset počkat. V některých zemích ji nebudou mít „legálně“ dostupnou ani v dohledné době.

Nakonec možná už ani nepřekvapí, že president programů HBO, Michael Lombardo, k tomu řekl: „Neměl bych to pravděpodobně říkat, ale je to svým způsobem kompliment.. [Pirátství je] něco, co přichází spolu s tím, že máte nesmírně úspěšnou show na předplatitelské síti“. Sám Lombardo se už k pirátství navíc vyjadřoval pozitivně už dříve. Podle něj masivní online pirátství neškodí, ve skutečnosti může vytvářet výhody.

Marcom

Světová média z více než milionů stažení samozřejmě získávají titulky jako „Domácí pirátství: Více než 1 milion lidí sledoval ‚Hru o trůny‘ nelegálně“. Ale dočtete se tam také, že „legálně“, tedy zapnutím televize, první díl sledovalo 6.7 milionu lidí.

Zdroj: Game of Thrones Pirates Break BitTorrent Swarm Record

Našli jste v článku chybu?
3. 4. 2013 17:57
sachy (neregistrovaný)

Ignorant nebo troll? V obou pripadech necht te vezmou Jini:)

3. 4. 2013 18:22
x (neregistrovaný)

Presne tak, ostatne, mozna by nebylo vubec marny, kdyby ten torrent provozovali jako uvodni seed sami - klido v nekolika variantach ... a dali do toho link typu "pokud mate pocit, ze se vam nase prace libi, tuhle nam muzete neco prispet" - na vysledku by to nezmenilo nic, v ocich lidi by vystoupali do nebes, PR jak krava zadarmo (diky technologii by na to nemuseli provozovat zadnej cluster) ... a urcite by z toho neco kaplo.

Co si totiz budem rikat - predplacet si kanal na kterym (v ceskych pod…