Hlavní navigace

Hudební Óčko zahajuje řádné vysílání v Ostravě

1. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 9. 2009

Hudební televize Óčko rozšiřuje pokrytí signálem digitálního pozemního vysílání ve vybraných regionech. Od dnešního dne, 1. září zahajuje vysílání v Ostravě. Dosavadní testovací režim vysílání v jižních Čechách pokračuje do 1. října, kdy by mělo být zahájeno řádné vysílání. Regionální vysílače šíří signál naprosto stejným způsobem jako velké multiplexy. Diváci tak nemusí nic složitě nastavovat nebo si pořizovat jinou anténu, než pro digitální televizi používali dosud, vysvětluje Lukáš Hnilička, šéf techniky hudební televize Óčko.

Když jsme odcházeli z multiplexu společnosti CDG, říkali jsme, že nechceme opustit digitální pozemní vysílání jako platformu, ale že podmínky společnosti CDG pro nás nejsou v tuto chvíli akceptovatelné. Jsme rádi, že se velmi rychle rozběhla jednání s provozovateli regionálních vysílačů, kteří mají o šíření hudební televize Óčko velký zájem. Prioritou číslo jedna je pro nás divák a těší nás, že se můžeme touto cestou vrátit aspoň k části z těch, kteří nemají jinou možnost jak nás přijímat, uvedl generální ředitel televize Óčko Jiří Balvín.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.