Hlavní navigace

Hugo Chávez: na Internetu si lidé nesmějí říkat, co chtějí

Jiří Macich ml.

Další kontroverzní státník si chce posvítit na Internet. Tentokrát je řeč o venezuelském prezidentovi, kterým je Hugo Chávez. Internet nemůže být cosi volného, kde si každý může říkat, co chce. Každá země si musí zvolit své pravidla a normy, prohlásil podle ČTK prezident Chávez. Konkrétně jej dopálily webové stránky NoticieroDigital.com, kde se v diskusním fóru údajně po dobu dvou dnů nacházela nepravdivá zpráva o vraždě Diosdada Cabella, venezuelského ministra pro veřejné práce.

Doba čtení: 1 minuta

Další kontroverzní státník si chce posvítit na Internet. Tentokrát je řeč o venezuelském prezidentovi, kterým je Hugo Chávez. Internet nemůže být cosi volného, kde si každý může říkat, co chce. Každá země si musí zvolit své pravidla a normy, prohlásil podle ČTK prezident Chávez. Konkrétně jej dopálily webové stránky NoticieroDigi­tal.com, kde se v diskusním fóru údajně po dobu dvou dnů nacházela nepravdivá zpráva o vraždě Diosdada Cabella, venezuelského ministra pro veřejné práce.

Vydavatelé webu NoticieroDigi­tal.com zareagovali upozorněním pro čtenáře. Obávají se ohrožení dalšího provozu stránek, protože Hugo Chávez chce fungování webu nechat vyšetřit úřady. Jeho provozovatelé se brání, že předmětná diskuse byla zamčena během několika hodin a její zakladatel z fóra vykázán. Víceméně jde o obdobu celosvětových sporů o míru odpovědnosti provozovatelů internetových projektů za uživateli vkládaný obsah. V tomto případě je tu ale i politický rozměr. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?