Hlavní navigace

IFA: Konec analogu na satelitu se blíží, upozorňují německé stanice

3. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 9. 2010

Na veletrhu IFA se letos prezentuje také několik televizních společností z Německa, mezi kterými nechybí například veřejnoprávní kanály pod hlavičkou DasErste a ZDF nebo RTL Group. Každá zde má svůj stánek, německá veřejnoprávní televize ho dokonce rozkládá v několika pavilonech – odděleně ARD i ZDF. Jedním z bodů, na který se snaží klást důraz, je ukončení analogového vysílání na satelitu.

Analogový signál bude prostřednictvím družice vypnutý již 30. dubna 2012. ARD se proto snaží prezentovat jako moderní médium, které svým divákům přináší moderní digitální služby. Kromě již námi avizovaných služeb prostřednictvím HbbTV také vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), online přístup do archivu apod. Tyto výhody jsou divákům prezentovány nejen vizuálně prostřednictvím okamžitých prezentací, ale také formou letáků a brožur.

Německá N-TV láká návštěvníky na živě vysílané zpravodajské studio, ze kterého se moderátoři z IFY připojují. (Foto: Čestmír Polák)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.