Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Mít faktury pod kontrolou. Innogy v Česku měří plyn pomocí internetu věcí od Trident - Ano pane profesore. A tu energii ty merice...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2017 10:18

  Trident (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Ano pane profesore. A tu energii ty merice na provoz te mesh site ziskaji kde? Ty energeticke naroky jsou totiz v tomto pripade uplne jinde. A stavebni upravy na privedeni energie zaplati kdo? Vite o tom ze merice byvaji i ve standartnich stavbach pohazene vsude mozne? Na jedne strane mate elektromer odkud by teoreticky mohla jit energie ale na druhe strane mate stavby mate plynomer.
  Kdy jste byl naposledy na stavbe? Kdy jste naposledy budoval nejake inzenyrske site? Dokazete si spocitat o kolik vyssi bude spotreba takoveho zarizeni pokud bude slouzit i jako aktivni prvek mesh site?
  To neni o pridani elektroniky.

  Tady se musi zacit koncepcne. Merice musi byt primarne energeticky sobestacne a kompatibilni na stavajici reseni. Musite mit konektivitu na kazdem rohu a je treba aby se to stalo prumyslovym standardem pri montazich a pri stavbach.
  Ale to chce premyslet... mam par napadu. Mate je i vy misto toho abstraktniho kecani? Potrebujeme idealisty, potrebujeme i vizionare vaseho typu. Ale ne ty ktere potkavam v marketingovem oddeleni jejichz predstavy jsou mimo blizsi technologicky ramec. Prave jste se do jednoho takoveho prevtelil.

 • 1. 11. 2017 8:04

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Existuje síť měřičů všude tam, kde se pohybují lidé, časem ji Innogy využije k poskytování internetu věcí pomocí vlastní mesh sítě, když do měřiče přidá potřebnou elektroniku. Pak bude mít vše pod palcem, plyn, energii i informace.

 • 1. 11. 2017 21:13

  Ivan Nový (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Energii získají z rozvodu el. energie, kterou mají měřit. Stavební úpravy není třeba platit, elektroměr býval dost velký, místa ve skříních je dost. Hlavně v těch starých. Plynoměr samozřejmě nebude obsluhovat mesh síť.