Hlavní navigace

Instagram doplnil Foto mapy

19. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nejnovější verzi Instagramu se objevují Foto mapy (Photo Maps) a některé změny vzhledu a chování mobilních aplikací. Foto mapy jsou ale největší a nejpodstatnější novinkou – každý uživatel Instagramu si může nechat vytvořit mapu (klasický Google Maps mashup) se svými doposud pořízenými fotografiemi (může je do mapy odeslat všechny nebo některé nepoužít). A při dalším focení je každou fotografii možné odeslat nejenom na případně připojené služby (Facebook, Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr),…

V nejnovější verzi Instagramu se objevují Foto mapy (Photo Maps) a některé změny vzhledu a chování mobilních aplikací. Foto mapy jsou ale největší a nejpodstatnější novinkou – každý uživatel Instagramu si může nechat vytvořit mapu (klasický Google Maps mashup) se svými doposud pořízenými fotografiemi (může je do mapy odeslat všechny nebo některé nepoužít). A při dalším focení je každou fotografii možné odeslat nejenom na případně připojené služby (Facebook, Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr), ale také právě do foto mapy.

  

Výsledná foto mapa je přístupná na profilu uživatele a je interaktivní, lze se tak podívat na konkrétní fotografie podle geografického umístění – stále platí, že je to možné jenom na mobilu, ale s ohledem na probíhající akvizici Facebookem je asi dost jasné, že foto mapy budou snadno přeneseny i právě do prostředí Facebooku.

Do své foto mapy můžete mít trochu problémy fotografie dostat, systém může i dlouhé hodiny hlásit chybu a prorazit se vám podaří až po mnoha pokusech. Soudě ze statusů o aktualizaci sledovaných účtů se uživatelé na novou možnost doslova bezhlavě vrhli a fotografie ve velkém importují. Importovat je samozřejmě možné pouze ty fotografie, které mají připojenou geolokační informaci.

  

cif 24 - early cena - média

Podle Instagramu geolokační informace k fotografiím přidává pouze mezi 15 až 25 procenty uživatelů. A je zřejmé, že by nová funkčnost mohla toto číslo významněji navýšit. Pro Instagram (a Facebook později) vhodný důvod k tomu, aby takto získaná data byla více aktivně využívána. Pro uživatele by nová funkčnost Foto map měla být dobrým důvodem k zamyšlení nad ochranou vlastního soukromí. Což většina z nich stejně zjevně neudělá.

Instagram má přes 80 milionů uživatelů a najdete něm přes 4 miliardy fotografií. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).