Hlavní navigace

Instagram na Google mapách, pár zajímavých mapových mashupů

19. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trojice zajímavých mapových mashupů propojuje Mapy Google a Instagram, takže se můžete podívat na fotky s geo-informacemi z Instagramu tam, kam na mapě patří.

Instahood - instahood.meteor.com – je první mashup, který propojuje Instagram a Mapy Google. Využívá k tomu samozřejmě to, že řada z fotografií na Instagramu vzniká s doplněnou geo-informací, tedy informací o tom kde byly pořízeny. Má jednu drobnou nevýhodu, vyhledané fotografie zdaleka nejsou všechny, které na Instagramu z daného místa jsou (mohu potvrdit pohledem na místo, kde bydlím i kde často fotím).

Astoria – astoria.joshma.com – propojuje Google Street View a Instagram. Budete-li se chtít podívat do českých krajů, tak rychle přijdete na chybějící vyhledávání, ale Street View jde naštěstí zavřít a pak se můžete „překlikat“, kamkoliv chcete. Ale asi nakonec také narazíte na to, že „zrovna ty vaše“ fotografie se neobjeví.

InstaBrowsr - insta.notphil.com – sice neumí ukazovat přímo fotky ani používat Street View, ale nejspíš konečně získáte to, co očekáváte, tedy pohled na aktuální fotografie i starší fotografie.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).