Hlavní navigace

Interaktivní TV má představovat řešení IPTV pro každou firmu

4. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Itself
Itself představil internetovou televizi pro jakéhokoli poskytovatele připojení. Ten nyní může rozšířit portfolio o televizní služby, aniž by například musel žádat o licenci.

Řešení nazvané Interaktivní TV (ITV) je postaveno na platformě 4NET.TV a má poskytovatelům internetu nabídnout možnost rozšíření služeb o televizní vysílání, aniž by bylo zapotřebí vyvíjet vlastní službu, vyřizovat rozsáhlou agendu spojenou se zajištěním smluv s poskytovateli obsahu nebo autorskými organizacemi. Podle výrobce také není zapotřebí licence k provozování převzatého vysílání od RRTV (Rady pro rozhlasové a televizní vysílání).

ITV je možné provozovat s vlastním názvem, logem a v barevném provedení podle individuálních požadavků klienta.

NAPSALI JSME: 4NET.TV – IPTV řešení, které si vybralo bezmála dvě stě tuzemských operátorů

Společnosti Lama Energy Group a itself majetkově vstoupily do 4Net.TV solutions

Podrobné informace o set-top boxu Arris VIP1113

Interaktivní TV je postavena na softwarové platformě 4NET.TV a vlastním hardwarovém řešení, které je shodné se službou Digi2Go. Programová nabídka momentálně představuje více než 120 televizních kanálů, z nichž 48 je dostupných v rozlišení HD.

ebf - tip do článku - debata

Podle výrobce má být největší předností řešení využití technologie adaptivního streamování. Ta spočívá ve vytvoření pěti profilů z jednoho vstupního streamu. Ty se přizpůsobí jednak zobrazovacím možnostem výstupního zařízení a jednak aktuální kvalitě internetového připojení. Pro maximální využití služby v rozlišení HD je doporučena rychlost 8 Mb/s.

Televizní vysílání je možné sledovat na set-top boxu Arris VIP1113, mobilních zařízeních s Androidem nebo iOS a také na počítačích. Z funkcí ITV jmenujme TimeShift (pozastavení sledovaného pořadu), přehrání aktuálního pořadu od začátku, TV archiv (až 3 dny zpětně) a nahrávání v délce 30 hodin s uchováním po dobu 30 dnů.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).