Hlavní navigace

Názory k článku Internet jako zdroj informací a dezinformací

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 12. 2000 21:03

  jIRI (neregistrovaný)
  na halloween v roce 1997 jsme na amber.zinu uverejnili recesisticke texty souvisejici s elektromagnetickymi zbranemi. bylo zajimave sledovat reakce lidi kteri si tento souhrn zprav precetli - od pobaveni az po zdeseni. kdyz jsme o tyden pozdeji vse dohnali ad absurdum, objevil se dokonce clovek, ktery vyhrozoval zalobou za sireni poplasnych zprav. nad celou veci se pak s odstupem zamyslel pavel suchmann tady. zda se, ze lide k psanemu slovu pristupuji s apriorni duverou v jeho pravdivost, zvlast pokud jde o nove technologie a medium ktere mystifikuje se do te doby projevovalo jako seriozni. je to zrejme - az do doby nez se ctenar napali je zvykly, ze co je psano to je dano. obcasny kopanec v podobe dobre pripravene mystifikace kazdemu prospeje, a ukaze mu, ze ne vse co se tvrdi musi byt pravda jen proto, ze je to tvrzeno prostrednictvim textu.
 • 30. 12. 2000 18:56

  Ondřej Pohl (neregistrovaný)
  Když jsme u toho... Vyplatí se číst názory a komentáře čtenářů pod článkem - když totiž nějaký redaktor "ujede" ihned se ozve spousta čtenářů, kteří je opraví.
 • 3. 2. 2011 10:36

  Eduard Nud (neregistrovaný) 88.103.196.---

  Já říkám: Na internetu není nic, co by už neexistovalo jinde a jinak. Velkou výhodou internetu je jedině to, že je to tak říkajíc pod jednou střechou. Ale také to, jak snadno se informace vyhledávají, tak rychle bychom se neorientovali v žádném encyklopedickém slovníku, i když nepředpokládám, že ten obsahuje miliardy stran.Některé jevy zde se nalézající mají zase pro změnu praktičtější, přesněji řečeno, masovější podobu, například diskuse. Nebo možnost publikace. Ale i přesto je internet vlastně jenom a pouze masové médium. Masová diskuse může změnit náhled na určitý problém, ale rozhodně se nebude svět měnit podle internetu, nýbrž internet upravovat podle světa.