Hlavní navigace

Internet v Číně používá 162 milionů uživatelů

Jiří Macich ml.

Podle červnového průzkumu organizace China Internet Network Information Centre (CNNIC) je v Číně 162 milionů uživatelů Internetu. To však na nejlidnatější zemi světa není příliš vysoké číslo. Počet obyvatel Číny se odhaduje zhruba na 1,3 miliardy. I tak je to ale pokrok, protože podle čísel z prosince 2006 bylo uživatelů Internetu v Číně jen 137 milionů. To znamená, že za půlrok přibylo 25 milionů uživatelů a to navzdory politice komunistické vlády, která například tvrdě reguluje internetové…

Doba čtení: 1 minuta

Podle červnového průzkumu organizace China Internet Network Information Centre (CNNIC) je v Číně 162 milionů uživatelů Internetu. To však na nejlidnatější zemi světa není příliš vysoké číslo. Počet obyvatel Číny se odhaduje zhruba na 1,3 miliardy.

I tak je to ale pokrok, protože podle čísel z prosince 2006 bylo uživatelů Internetu v Číně jen 137 milionů. To znamená, že za půlrok přibylo 25 milionů uživatelů a to navzdory politice komunistické vlády, která například tvrdě reguluje internetové kavárny a již nějaký čas nepovoluje otevírat nové.

Většině čínských uživatelů Internetu není více než 30 let. A poměry mezi svobodnými a ženatými (vdanými) či mezi muži a ženami jsou vesměs vyrovnané. (Search Engine Journal)

Našli jste v článku chybu?