Hlavní navigace

IPTV služba Interaktivní TV rozšiřuje službu archivu na sedm dní

5. 12. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na platformě Interaktivní TV mohou poskytovatelé internetového připojení svým zákazníkům nabídnout možnost sledovat pořady až sedm dní zpětně.

Rozšíření archivu je zahrnuto v základní ceně služby, která tak zůstává beze změny. Služba Interaktivní TV od brněnské platformy Itself umožňuje poskytovatelům internetu jednoduše zařadit televizní služby do své nabídky, čímž uspoří nemalé investice do vývoje vlastní služby. 

Odpadne také rozsáhlá agenda spojená se zajištěním smluv s poskytovateli obsahu nebo autorskými organizacemi. Poskytovatel internetového připojení se také obejde bez licence pro provozování převzatého vysílání od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Cloud23

Stejné jako Digi2Go

Předností Interaktivní TV je využití technologie adaptivního streamingu. Spočívá ve vytvoření pěti synchronizovaných profilů z jednoho vstupního streamu, které se přizpůsobí jednak zobrazovacím možnostem výstupního zařízení, ale také aktuální kvalitě internetového připojení. Pro maximální využití služby v HD rozlišení je doporučena linka s kapacitou 8 Mb/s. 

Služba je postavena na softwarové platformě 4NET.TV, kterou využívá téměř dvě stě operátorů v České republice i na Slovensku, a vlastním hardwarovém řešení, které je shodné se službou Digi2Go. S Interaktivní TV poskytovatel internetu nabídne svým zákazníkům sledování televize na set-top boxu (Arris VIP1113), mobilních zařízení (s operačním systémem iOS nebo Android) nebo počítači (PC nebo Mac) s využitím interaktivních funkcí. Programová nabídka představuje sestavu více než 120 televizních kanálů, z nichž je 48 dostupných v HD rozlišení. 

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).