Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ISDN: Co je a proč se u nás neujalo Always On? od Tomáš Kapler - Asi před rokem a půl jsem se bavil...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2001 12:10

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  Asi před rokem a půl jsem se bavil s kamarádem, který šéfuje jedné firmě, která dělá gsm brány, miniústředny atd. a ten mi tvrdil, že dělají nějakou isdn bránu, která tohle umí. A protože už tehdy se o tom nějak psalo, tak jsem se ho na to ptal a on mi tvrdil, že to jde úplně mimo telecom, že ten by to musel explicitně blokovat ale jinak, že by to na většině míst mělo fungovat a cena - 0 kč. Tedy jenom si koupíte tu bránu a jede se.
  Změnilo se tedy teď něco?
 • 19. 6. 2001 14:30

  root@ftp.warez.org (neregistrovaný)
  Otazka je, co vsechno dokaze prenest signalizace ISDN - predpokladam, ze data po signalizaci ISDN asi skutecne lze, asi tak, jako je mozne tunelovat data pomoci DNS nebo existuje standard pro prenos WAPu po SMS (ktere jedou po signalizaci u GSM). Jediny rozdil zrejme spociva v tom, ze ISDN je domenou telco, a proto se v nem nestoura tolik lidi jako v TCP/IP.
 • 19. 6. 2001 23:52

  Petr (neregistrovaný)
  Tak napiš víc!

  Jenže Telekom je takový kamarád, že to hned zablokuje, podobně, jako zablokoval na 2Mb identifikaci volajiciho s tim, ze toto je dostupne na ISDN (zahodte stavajici a poridte si ISDB do ustredny) anebo jako v tichosti zacal nasazovat filtry (omezovace), aby nahodou ty dva kabely nekdo nemohl poradne vyuzit.

  Tyhle podrazy (jak jinak nazvat sluzbu, kde si pronajimam kabel a oni vam jeste ne ze by ho nechali tak jak je, oni mu zhorší vlastnosti aby to nebyl kabel, ale zašumělý kabel stejně, jako ústředna, přidají tam člen ) dělá v rámci zisku Telecom velmi rád, viďte pane Crha?