Hlavní navigace

Ivan Langer použil vůči reportérce ČT Schinabekové neslušné gesto

5. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 2. 2009

Vztyčeného prostředníčku se podle několika deníků dočkala od Ivana Langera reportérka České televize Alice Schinabeková. Důvodem měla být údajně prosba o rozhovor, na který však ministr neměl čas nebo náladu. Langer se za svou unáhlenost omluvil, ale uvedl, že média nepopisují tento incident přesně.

Cloud23

Slušně jsem ho požádala, jestli by mohl reagovat na to, že městský soud zamítl žalobu ČSSD proti ministerstvu vnitra. Pan ministr řekl, že se hlasuje, a potom na mě ukázal vulgární heslo, které tady ve sněmovně nebylo vidět poprvé, uvedla Schinabeková pro zpravodajský server iDNES.cz. Ta stále ve skupince z kolegy z Primy a Rádia Impuls.

Ministr se nakonec omluvil reportérce SMS zprávou a následně i osobně. Alice Schinabeková odmítá, že by Langera ke gestu vyprovokovala. Tomu se zase nelíbí, že média interpretují zprávu jinak a přiklání se na stranu Schinabekové. Vztyčený prostředníček ukázal nedávno např. také Miroslav Kalousek Davidu Rathovi, když byl podle deníku E15 označen za choromyslného.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).