Hlavní navigace

iVysílání ČT v našich televizorech bude do konce roku, slibuje znovu Samsung

14. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zavedení aplikace, která umožňuje přístup k archivu pořadů České televize, se vleče již dva roky. Samsung ji poprvé předvedl v září 2010 na berlínském veletrhu IFA.

Ještě do konce letošního roku by se v chytrých televizorech Samsung měla objevit dlouho očekávaná aplikace pro službu iVysílání České televize. Našemu sesterskému webu Lupa.cz to řekla Veronika Šoufková z českého tiskového zastoupení Samsungu. Neuvedla však žádné další podrobnosti, takže není jasné, v kterých modelových řadách a konkrétních televizorech bude možné iVysílání ČT využít.

ICTZ23

K TÉMATU: Česká televize vsadila na HbbTV. S aplikací iVysílání pro Samsung už příliš nepočítá

Samotná Česká televize už nad aplikací iVysílání pro Samsung v podstatě zlomila hůl. Od letošního roku dává přednost univerzálnímu řešení hybridní televize HbbTV a odmítá vytvářet unikátní aplikace pro jednotlivé výrobce chytrých televizorů. Samsungu v podstatě Kavčí hory nechaly volné ruce pro to, aby rozpracovanou aplikaci dokončil a uvedl na trh sám. Právě korejský výrobce totiž už před víc než rokem tvrdil, že aplikace je hotová a míří ke schválení do jeho centrály.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.