Hlavní navigace

Názory k článku Jak fungují žolíci v DNS

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2006 12:39

  Milan Keršláger
  Jak je vidět, pomáhá to pouze (lenivým) správcům DNS. Uživatelé jsou na tom hůře. Když udělají ve jméně překlep, začnou se dít věci. Zblbnou vyhledávače (i když ty to většinou už dnes relativně dobře řeší) nebo dojde k přidání implicitní "domácí" domény a místo výjimky nic netušící uživatel dostane IP adresu z žolíkového záznamu. Pak je jen otázka, jak rychle to člověka napadne (že to je "jen" překlep a ne zblbnutá konfigurace na serveru u pošty, Webu atp.).

  Osobně jsem proti žolíkům, protože jednoduchý skript může všechny potenciální problémy odstranit (a nikdo mě nakonec nebude otravovat, takže si práci usnadním ještě víc, než se žolíky).
 • 9. 11. 2006 18:45

  Martin Straka (neregistrovaný)
  Diky za zajimavy clanek.

  Moje zkusenost s * zaznamy. Pokud si dobre pamatuji, tak jsme resili v roce '96 (to uz to leti) pouziti/nepouziti * MX zaznamu pri budovani FidoNET/Internet postovni gateway FIGA, jestli si pametnici vzpomenou.

  Adresa z fida ve tvaru 2:420/12 mela v internetu svuj obraz @n12.r420.z2.fido.cz (pokud uz to nepletu). Rozhodovali jsme se mezi vypsanim vsech existujicich nodu z regionlistu do definice zony nebo pouzit prave wildcard zaznam. Vsude, kde se o nem psalo, bylo uvedeno ze se to nema pouzivat ... no nakonec jsme do toho ale sli:) a v zasade to fungovalo.
 • 9. 11. 2006 21:08

  Logik (neregistrovaný)
  Ahoj,
  v doméně skaut.org umožňuju skautům registraci subdomén a nebo emailových adres. Někteří z nich pak používají několik adres
  ve tvaru neco@neco.skaut.org. Tak abych při každé žádosti o takovouto adresu nemusel přegenerovávat soubor, tak tam mám žolíky (protože až na pár vyjmenovaných subdomén vše řeším na tom samém serveru)...
  Hezký večer,
  Matyáš