Hlavní navigace

Názory k článku Jak na integraci s platformou v cloudu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 8. 2011 13:24

  Martin Kalenda (neregistrovaný) ---.jisvi.klfree.cz

  Opravu bych rád uvítal libovolný český (ne čská firma globální projekt) většího rozsahu (10+ serverů) které mu se provoz v Cloudu (je lhostejno či MS/Amazon a CDNko na statická data) skutečně vyplatí.

  Cloudová řešení mají jistě řadu výhod ale v článku prezentovanou teorii o hybatelích ztělesněných v majitelích firem lze úspěšně pochybovat.

  Nepochybně se v dohledné době otevře prostor pro specializovaná řešení pro různé firemní aplikace (mail, pim, task/project management, ucto, crm) v rámci velkých cloud hráčů a jejich aplikací ale bežných firemních aplikací se asi jen tak nedočkáme.

  Pořád bude řada menších firem (pod 50 zaměstnanců) patlat tyto věci inhouse protože napsat slušne fungující aplikaci pro libovolnou z těchto platforem je nákladově úplně někde jinde než banda programátorů píšících php/mysql.

  Škálovatelnost a témeř ideální linearita nákladů jistě hraje do karet velmi specifickému použití. Pro větší projekty (a různé služby které mají kromě placených variant i nějaké free služby) se jistě začně více vyplácet privátní cloud, v případě lokálních specifik(tj český projekt) poleze už samožná cdnka do peněz.

 • 4. 8. 2011 13:53

  šprt (neregistrovaný) 78.111.119.---

  Byly by nějaké zdroje učící přechod od relačního modelu (SQL databáze) na úložiště Google?

  Jinak doplním, Google Apps v placené verzi umí SQL databázi.