Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak opravdu proměnit záběr a diskuse Lupy? od VLK - kdyby tohle vsechno Lupa zvladla po vzoru SlashDot...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2000 12:20

  VLK (neregistrovaný)
  kdyby tohle vsechno Lupa zvladla po vzoru SlashDot (nebo alespon cast), pak by se stala jednoznacne spickou mezi nasimi eziny. otazkou zustava, jestli by se vlozena investice vynalozila... staci totiz srovnat zakladnu anglicky rozumicich lidi z celeho sveta, kteri se mohou zapojit do diskuse na SlashDot a skupinu ceskych internetovych surfaru, kteri maji sdostatek znalosti se zapojit do odborne diskuse. takze zatim bych zadne velke zmeny neocekaval...
 • 23. 10. 2000 14:00

  Michal Kubeček (neregistrovaný)
  Nesmíte zapomenout na to, že neexistuje jednoznačný výklad toho, co je to "lepší". Pro vás, pro mne a pro mnoho dalších lidí to znamená více odborných článků, méně rozvášněných diskusí o ničem atd. Ale už zmiňované velikosti diskusí ukazují, že většina čtenářů Lupy má jiné preference.
  Ať zvolíte jakoukoli hladinu odbornosti, počet čtenářů nad ní (nebo dostatečně blízko pod ní) je omezen. Pokud chcete čtenářů více, musíte jít s laťkou dolů. A Lupa stojí před otázkou: být odborným e-zinem na vysoké úrovni s malým okruhem elitních čtenářů nebo mít vysokou návštěvnost za cenu nižší odbornosti? Podle mne vše nasvědčuje tomu, že Lupa se vydává druhou cestou.
  Pokud zmíněný trend bude pokračovat, brzy Lupu opustím. Myslím, že stejně se na její vývoj dívá více čtenářů. Odpovědělo-li si vedení Lupy na otázku v předchozím odstavci tak, jak se mi zdá, je všechno v pořádku: Lupa pro mne přestane být zajímavá, tak ji přestanu sledovat. Jestliže je ale odpověď jiná nebo jestliže si vedení Lupy otázku vůbec nepoložilo a směřování je samovolné, pak něco v pořádku určitě není a článek p. Zajíčka je snad pomůže probudit.
 • 23. 10. 2000 14:13

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  Mate i nemate pravdu. Souhlasim s tim, ze i ja mam dojem, ze Lupa se vydala cestou "komercni" kdy z pojmu "kvalita" a "kvantita" je ponekud protezovan ten druhy, nesouhlasim ale s tim, ze je uplne bezpodminecne nutne mit elitarsky nebo "verejny" server - pricemz "nebo" je ve smyslu vylucovacim. Podle me jde oboje - bude-li to delano soucasne. Uz dlouho nectu zdaleka vsechny clanky - vybiram si zejmena podle autoru, ale i podle nazvu i anotaci (a nekdy take podle nalady - ne vzdy mam naladu na clanek od toho-ktereho konkretniho autora). Takze si dovedu predstavit, ze na Lupe budou vedle sebe i odborna i "kecaci" temata. Ale musi byt vedle sebe oboji v dostatecnem poctu. Kdyz bude kazdy den zverejnen jeden-dva clanky, z nichz jen kazdy paty bude odborny, pak to znamena, ze za tyden tam budou jeden-dva odborne clanky, coz skutecne nestoji zato, aby clovek cekal na rendering komplikovanych tabulek stranky. Pokud tam bude kazdy den jeden clanek spise odborny, nevadi, ze tam vedle nej bude jeste jeden (nebo dva) "kecaci". Pak by Lupa mohla plnit vice-mene paralelne obe ulohy.

  I kdyz, trochu Lupu chapu - neni ani uplne trivialni mezi odborniky najit takove, kteri jsou schopni psat srozumitelne a pouzitelne clanky - co je ale prakticky neresitelny problem je donutit takove lidi, aby takovy clanek (dokonce i kdyz ho uz slibi) skutecne napsali a alespon s nevelkym zpozdenim odevzdali, natozpak aby tak cinili nejak casteji nebo dokonce pravidelne.