Hlavní navigace

Jak se internetové televize připravují na regulaci?

8. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počínaje letošním rokem měla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) začít „regulovat Internet“, respektive internetové televize a různé videoservery. Dle původního plánu už se sice úprava legislativy nestihla, ale regulaci vyžaduje směrnice Evropské unie, takže se dříve či později pravděpodobně stane realitou. Jak se na očekávanou novinku tváří samotné internetové televize? Kolegové z DigiZone.cz oslovili zástupce projektů Stream.cz, Bedna.TV, BOOMtv i Rosenberg TV. Jejich reakce si…

Počínaje letošním rokem měla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) začít „regulovat Internet“, respektive internetové televize a různé videoservery. Dle původního plánu už se sice úprava legislativy nestihla, ale regulaci vyžaduje směrnice Evropské unie, takže se dříve či později pravděpodobně stane realitou. Jak se na očekávanou novinku tváří samotné internetové televize? Kolegové z DigiZone.cz oslovili zástupce projektů Stream.cz, Bedna.TV, BOOMtv i Rosenberg TV. Jejich reakce si můžete přečíst v dnešním článku Jak se internetové televize „těší“ na regulaci od Rady pro vysílání?.

Tématu regulace online videa jsme se na Lupě naposledy věnovali v článku Regulaci (televize po) Internetu jsme v ČR nestihli. V něm si můžete přečíst i vzájemná ostrá vystoupení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR), která se v posledních týdnech objevila v médiích. DigiZone.cz přinese v úterý (12. ledna) rozhovor na téma regulace online videa s Kateřinou Hrubešovou, výkonnou ředitelkou Sdružení pro internetovou reklamu. Rozhovor se šéfkou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání server DigiZone.cz přinesl již v prosinci.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).