Hlavní navigace

Jakub Vágner natočí nové dokumenty pro Discovery, koproducentem bude ČT

17. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cyklus se má natáčet v příštím roce, ale termín vysílání zatím není stanoven. V minulosti Vágner pro Českou televizi vznikly série S Jakubem na rybách a Rybí legendy Jakuba Vágnera.

Světově známý a uznávaný český rybář a dobrodruh Jakub Vágner, který se proslavil především spolupráci s tematickým kanálem National Geographic, se chystá na natáčení nového dokumentárního cyklu, tentokrát však pro konkurenční Discovery Channel. Informuje o tom ekonomický deník E15, jemuž informací potvrdil sám Vágner. Podle jeho slov jde o doposud největší výzvu, před kterou zatím stál. Discovery chystá sérii Vágnerových dokumentů nabídnout globálně a její teoretický zásah by tak měl být až dvě miliardy diváků. První díl se má natáčet v africkém Kongu.

KL22_nominace

Z ARCHIVU: Rybář Jakub Vágner od 28. dubna v seriálu National Geographic Channel

Na seriálu se má jako koproducent podílem i Česká televize. Diváci si určitě vzpomenou na dobu, kdy se v jejím vysílání objevily například formáty S Jakubem na rybách, případně Rybí legendy Jakuba Vágnera. Sama koprodukce s celosvětově významným televizním hráčem je pro Českou televizi prestižní, participovat bude i na výnosech z obchodních aktivit, sdělila ekonomickému listu mluvčí veřejnoprávního média Alžběta Plívová. V úvahu by sice připadala i možnost, že Česká televize natočí cyklus sama a následně by ho prodala. To by ale byla pochopitelně nákladnější cesta.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.