Hlavní navigace

Jan Kraus opět pohrozil odchodem z České televize

4. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 1. 2007

Veřejnoprávní Česká televize by mohla přijít o nejúspěšnější zábavný pořad. Moderátor páteční večerní talk show Uvolněte se, prosím Jan Kraus totiž pohrozil, že ukončí spolupráci s ČT, pokud po přesunu jeho pořadu na pozdější vysílací čas klesne sledovanost. V takovém případě by odešel ke konkurenci, řekl Kraus rádiu Frekvence 1.

Kavčí hory se rozhodly od ledna vysílat Krausovu show po desáté hodině večer. Moderátor podle serveru RadioTV.cz už vedení televize oznámil, že pokud pořadu klesne sledovanost, odejde ke konkurenci. „Zatím nevím, do které televize by to bylo. Zaleží, co by mi kdo nabídl. Prostě klasická dražba,“ řekl Kraus podle serveru Frekvenci 1.

Zájem o Krause v minulosti projevila televize Nova, moderátor provozoval podobnou talk show už na Primě (pod názvem Další, prosím!). Obdobný pořad jako na ČT připravuje od loňského léta jednou měsíčně také pro slovenskou televizi Joj. I v něm vystupuje kapela Krausova syna Davida a pořad připravuje jeho kolega Jan Štern.

Odchodem z Kavčích hor hrozil Jan Kraus už loni na jaře, když generální ředitel ČT Jiří Janeček jmenoval bývalého ředitele internetového deníku Česká média a lobistu Radima Hrehu šéfem svého sekretariátu. Tehdy Kraus oznámil, že pokud Hreha zůstane v ČT, sám z televize odejde.

Když Hrehu před měsícem zvolila Rada Slovenské televize (STV) novým generálním ředitelem této veřejnoprávní stanice, zrušil Kraus připravovanou spolupráci na moderování pořadu na STV. Podle svých slov si ve smlouvě s producentem vymínil formulaci, že pokud se Hreha stane šéfem STV, pozbývá platnosti.

KL22 hlasovani

Jan Kraus v rozhovoru pro slovenský deník SME: Hreha je symbolem parazitismu

Archiv Krausova pořadu Bez obáv, prosím! na slovenské televizi Joj

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.