Hlavní navigace

Janeček v Týdnu: Jsem přesvědčený, že mám odposlouchávaný telefon

15. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 2. 2010

Generální ředitel České televize Jiří Janeček se v aktuální vydání časopisu Týden domnívá, že má odposlouchávaný telefon. Tyhle věci nejsou vůbec složité. Když si chcete pořídit odposlechy telefonů a sledování hovorů, jednoduše si najmete firmu, která to udělá, konstatuje Janeček v prvním rozhovoru od svého znovuzvolení do funkce loni v červenci. Interview se prý nyní vyhýbá proto, že novináři se často neorientovali na jeho práci, ale spíše osobní záležitosti.

cif-tip-téma-foto

To, že si lidé televizi platí, jí dává nezávislost. Zejména ve zpravodajství je to velké plus. A těch sto třicet pět korun? To jsou dva šálky kávy na Václavském náměstí, říká také v rozhovoru generální ředitel ČT. Jiří Janeček se rovněž vyjádřil k chystané restrukturalizaci ČT. Musíme dokončit digitalizaci, která bude tím dražší, čím déle bude trvat. Úsporná opatření se budou týkat i obsahových a výrobních struktur, odmítl však být přesnější. Restrukturalizace má však podle jeho slov přinést mnohem víc než jen avizované propuštění 120 zaměstnanců.

Česká televize aktuálně škrtá ve všech nákladech, které je možné omezit. Například zmenšujeme týmy na nutné minimum, práci, kterou dřív dělalo deset lidí, dnes zvládne osm. To vyplývá i z technologického pokroku. Máme lepší záznamová zařízení, střižny, výpočetní techniku… Pak se samozřejmě šetří na všech režijních věcech od papíru přes služební cesty, osobní auta a tak dále, konstatuje generální ředitel veřejnoprávního média z Kavčích hor.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.