Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jen řeči a skutek utek. Digitální Česko je stále zamotaný problém bez vůle k řešení od PeterMan - Dnes je největší problém kopnout do země. To...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 1. 2017 12:08

  PeterMan (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Dnes je největší problém kopnout do země. To co tu stát předvádí je tragické. Územní rozhodnutí, délka vyřízení, správní poplatky a poplatky za věčná břemena, to je to co potápí celý tenhle business. Proč se dnes situji jen sídliště? To je jediná možnost, kde se celá investice relativně brzo vrátí. Ale síťovat cokoliv dalšího je při dnešních cenách absolutní utopie. Bohužel stát zprivatizoval Český Telecom a teď by pod vidinou miliard nejlépe budoval Český Tel 2.0. Bohužel politiky zajímáme jen před volbami. Případně při přílivu peněz z EU. Koncepce zde evidentně žádná není...

 • 18. 1. 2017 19:35

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Jak tu nekdo nekde zminil, nejvetsi tragedie je vzdy to, kdyz se stat nekde zacne angazovat. Tam totiz 100 let ani trava neporoste. Ac zde je mnoho stiznosti na tragickou konektivitu (s cimz naprosto souhlasim), tak je u nas stale situace nadmiru dobra. Protoze rekneme vetsi cast populace ma moznost vyberu alespon ze dvou ruznych technologii dvou ruznych provozovatelu. A konkurence prekvapive v oboru funguje pomerne dobre (proto kdo muze od O2, ale i UPC utece).

  Vite jak by dopadla statni vystavba site? Utrati se miliardy (ne tech 15, ale spise tak 150) a pak se to cele za 5, mozna 10 proda soukromnikovi. Ten stejne jako u propiranych vodovodu bude 10, 15, 20let vydelavat nehorazne penize, a pak nam shnile kabely odproda (za 30) zpet. Tim netvrdim, ze to nekde nemuze fungovat, ale ne v CR.

  Pokud uz by stat neco udelat mohl, tak redukovat byrokracii a pripadne centralne evidovat co kde a kdy se kope, stanovit povinost umozneni priloze atd, ale rozhodne by sam nemel nikde nic budovat, ani na to davat nekomu penize.

 • 21. 1. 2017 14:58

  KarelXYZ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ke komu byste chtěl od od O2 nebo UPC reálně utéci? K nějakému wifistovi? A hlavně, co byste tím kromě dejme tomu uspokojemého ega získal? Úsporu sta korun za měsíc? Já mám připojení od UPC, resp. dříve od Karnevalu (dívám se, že už je to 12 let), a musím konstatovat, že za celou tu dobu jsem nezaznamenal jediný závažnější problém a krátkodobé výpadky by člověk na prstech spočítal. Teď se sice nabízí ještě Netbox, ale když se dívám na cenu a nabídku, nijak výhodněji se mi nejeví.

 • 23. 1. 2017 11:07

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  To si muzete gratulovat, osobni zkusenost rika, ze kdyz tomu "wifistovi" ted poslu sms nebo zavolam ze neco nefunguje, tak se do 2-3 minut dozvim, co, kde proc a jak dlouho. Kdyz se totez stane u UPC, tak pri stesti paty operator na "firemni" lince pochopi co je to ping, a ze vazne linka, ktera funguje 10s behem 10 minut neni funkcni. A pak si treba take 3 mesice pockam, nez po 20 urgencich dorazi znechuceny technik, ktery po hodine prohlasi, ze je problem asi nekde ve vedeni (coz bylo zjevne uz pred temi mesici) a odejde.

  Druhy den na to dorazil ten wifista. Ktery aktualne buduje optickou sit. Tedy neco, o cem si jak u UPC tak u O2 muzete nechat leda zdat.