Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jiří Kvasnička (AAA radiotaxi): „Digitální revolucionáři“ si vybírají jen to, co se jim líbí od Franta pepa jednicka - Asi se budu opakovat. Co s tím naděláte,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 12. 2016 16:53

  Franta pepa jednicka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Asi se budu opakovat. Co s tím naděláte, když zákazník tu službu chce (poptávka) a ta je nabízena (nabídka). Od zákazníků poteče víc peněz do moderní formy dopravy než klasické. Zákazník jednoduše rozhoduje a žádný úředník na magistrátu s tím nic neudělá, protože mu do toho, za co člověk utrácí svoje peníze, nic není.
  Ad fcb: Proč mu ti klienti platí, když je nikdo nenutí. Odpověď zní: protože chtějí a vědí proč to dělají. Chcete jim bránit v tom, aby svoje peníze posílali fcb?

 • 14. 12. 2016 13:19

  Karel (neregistrovaný) ---.227.broadband11.iol.cz

  Nemám taxikáře rád, ale musim se jich zastat. Tady se vyzdvihuje jak je dobrá konkurence Uberu, jak je to lepší bez taxametru s cenou známou dopředu apod. Ale to že to taxikáři mají nastavené tak jak mají, to neni jejich výmysl, to je dáno zákonem. On se s váma nesmí dopředu dohodnout na ceně, on musí mít certifikovaný a ověřený taxametr, bez něj nesmí jet a nebo po vás chtít peníze. Kdyby to udělal, hrozí mu pokuta a další postihy. Celá tahle záležitost je tedy pouze a jen o neschopnosti státu nastavit rovná, klidně nová pravidla, která by platila pro všechny stejně.

  A že je Uber levnější, to je úsměvné. Jak kdy, cena se mění dle potřeb. A buďte si jistí, že až bude mít dostatečně obsazený trh, tak bude stále dražší. (Facebook měl taky dříve firemní stránky, které viděl každý fanda, jenže teď už jen mizivé procento a musí se platit, akcionáři chtějí svoje peníze a když to jde, tak klienty řádně podojí, tím si buďte jistí).

  Pak jsou tu další otázky, které zákazníci neřeší, protože je to cool a levnější. Například platnost povinného ručení a havarijního pojištění u uberisty. Pokud si neplatí odpovídající variantu, která je násobně dražší než běžné, tak se taky může stát, že to pojišťovna odmítne v případě škody platit. Tak si to pak po uberistovi vymáhejte sami. A to jako klient dopředu nevíte, jaké pojištění má, nikdo vám to nezaručí a soudit se pak s uberem ... lol.

 • 22. 12. 2016 5:59

  Štěpán Binko (neregistrovaný) ---.254.broadband13.iol.cz

  To není pravda. Každý taxikář se může rozhodnout, jestli svůj vůz zapíše do registru jako vůz s taxametrem nebo bez něj. Když bez, nesmí být označen a zaměnitelný s TAXI a může jezdi pro svoji klientelu (firmy, hotely, ostatní).