Hlavní navigace

Názory k článku Josef Šlerka: Servery „made for Seznam“ a využívající pseudostránky z Facebooku poškozují klasická média

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 8. 2021 16:55

  Čestmír Berka

  zajímavé. Mně přijde, že česká mainstreamová media zaznamenala dost velký sešup v kvalitě. Přebírání od ČTK vede až k tomu, že se přebere i nesmysl "Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení plynovodu Nord Stream 2 pro dopravu ruské ROPY" . Nejlepší jsou titulky, třeba : " V Nizozemsku objevili silnici a kanál ze starověkého Říma. Unikátní, říkají vědci" . Hezké jsou "investigace" jako: " Klaus po revoluci poslal 1,3 miliardy dolarů Sovětskému Svazu. Zeman dluh odpustil." ...

 • 24. 8. 2021 8:35

  bez přezdívky

  To, že ČT nebo ČRo mají vlastní zahraniční redaktory, je sice pěkné, ale kvalita jejich reportáží je často příšerná a obsah předem odhadnutelný. Je-li reportáž z Ruska, pak bude samozřejmě negativní, je-li z USA, pak pozitivní, případně optimistický, jak umějí překonávat obtíže.
  Mám také dojem, že redaktoři neovládají dobře (pokud vůbec) jazyk oblasti, kde působí (třeba hebrejštinu a arabštinu, ale i onu ruštinu). Jistě, není to jednoduché, viz rozhovor orientalisty p. Pelikána s p. Šedivým, bývalým náčelníkem generálního štábu (je Youtube) - armáda nemá jediného člověka, který by uměl paštštinu, kterou se většinově mluví v Afganistánu.

 • 31. 8. 2021 17:42

  Jirka

  "Obávám se, že tak fungují i některé tzv. vážné servery." proc ta diplomacie? Je to vetsina na 4ce SZ, iDnes, Novinky, Aktualne. Cz! Bohuzel to prekladaji lide, co nejen ze neumi anglicky, ale neumi ani cesky, natoz aby pochopili obsah. Hadam neco mezi 14 a 16 lety veku. Holt prachy az v prvni rade!

 • 6. 9. 2021 10:53

  nil nil (neregistrovaný) ---.as13285.net

  Jako Brexit jsem prožil v UK, stejně jako prožívám pandemii, ale to co jsem se dočítal v českých médiích, to mi občas zůstávál rozum stát.

  Není to tak dávno, kdy jsem po letech otevřel Seznam.cz, protože jsem vyjímečně nemohl použít mailového clienta. Abych to zkrátil, byl jsem zděšen. Ještě teď tomu moc nemohu uvěřit, jaký neuvěřitelný ekonomicko-politický bulvár servíruje Seznam a Novinky svým čtenářům. Nevím jaký je rozdíl mezi Novinkami a Seznamem, obé je stejná pod úroveň.
  Na druhou stranu jsem se přestal divit tomu, co běžně plácají lidi na "českém Facebooku". Jako opravdu upřímně, tak jsem si vždy představoval ty Sputniky a Aeronety.

  Nevím jestli je to jenom česká specialita, ale vždy mě pobaví, když nějaký expert na USA neumí ani vyslovit jména častých aktérů, např. AOC nebo vykládá něco, co se člověk dočítal "na místě" před dvěma měsíci a dnes už je to dávno jinak - což je taky celkem mainstreamová klasika.

  Ruku na srdce, kolik z toho, co napsala média a odvisílala ČT před rokem ještě platí? Leda tak sportovní výsledky a data pořádaných regionálních akcí. Což je další obrovský, až neuvěřitelný nešvar.

  Jako pokud byste vzali vojenské "předávat informace nezkresleně a neprodleně", tak se činnost našich, ale i západních médií rovná diverzi.

  PS: Ještě jedna poznámka: Naprosto zmizel rozdíl mezi "názorem redakce" a zprávou v jejím pravém smyslu a podstatě.