Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kabeláři chtějí nasadit standard DVB-C2. Výrobci televizorů s tunery vyčkají od anonym - kdy se dočkáme DVB-C2 u UPC a Rio...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2010 12:01

  bez přezdívky
  kdy se dočkáme DVB-C2 u UPC a Rio Media a dalších ... počítám, že příští rok už o tom minimálně tyto společnosti budou uvažovat ... dále jsem zvědav na Digi TV, jestli je koupí UPC nebo ne ... a případně jak to dopadne pro nás abonenty Digi TV a kdy se u UPC Direct případně Digi TV dočkáme DVB-S2, když už skylink a CS link tyto normy používají ... no nic všechno chce čas vývoj jde dopředu, tak si počkáme a uvidíme není kam spěchat :-) stejně tak u toho DVB-C2, ikdyž věřím, že časem bude výhodné si kupovat televizory právě s těmito normami, ovšem je tu otázka párování s přístupovou kartou případně kódovacího systému a samozřejmě ceny všech těch zařízení digitalizaci zdar a technickému pokroku obzvlášť :-)
 • 10. 3. 2010 12:39

  Pamětník
  Pro naše kabelovky bude DVB-C2 skutečně zajímavé až tehdy, kdy bude existovat dostatečná nabídka tuzemských stanic a lokalizovaných zahraničních, ve skutečném HD formátu. Potom teprve na řadu přijde průzkum abonentů, zda a kolik jsou ochotni si patřičně za HD nabídku připlácet. Celé je to zamotané také ze strany výrobců STB a TV s integrovanými tunery na tuto novou normu. Kdo a kdy jim dodá přesnou specifikaci a zda tuzemští poskytovatelé se budou inspirovat třeba od svých větších západních pobratimů, nebo budou zase vymýšlet nějaká naše národní "špecifiká"? Že to ale jednou zákonitě přijde, je už nyní jasné, ale spekulovat s nejbližšími dvěma roky je asi zatím předčasné.
 • 10. 3. 2010 12:44

  bez přezdívky
  Neni to pravda.

  Vyznam T2/C2/S2 je lepsi vyuziti prenosoveho kanalu, ale neni nutne spojeni s HD. Lepsi vyuziti pro operatora znamena, ze do kabelu nacpe vice sluzeb (internet, telefon) s mensimi naklady (muzou byt vetsi segmenty site).
 • 10. 3. 2010 16:22

  Martin Prokop
  Nechápete, že tu je něco čemu se říká malá kupní síla?

  Je úplně jedno kolik toho tam operátor nacpe, je jedno čím to tam nacpe, ale on to musí prodat. Nelze vycházet z naivní představy, že odbyt služby, půjde lineárně nahoru s tím co \ kolik nabízí.
 • 10. 3. 2010 16:55

  Pamětník
  Význam změny DVB-C na DVB-C2 je hlavně v tom, že jí někdo musí zaplatit. Proč by např. UPC zahodilo stovky tisíc svých STB, které pronajalo svým abonentům "zdarma" a nahradilo je jistě zatím dražšími pro DVB-C2? Ušetří tím něco na kabeláži? Nabídne abonentům více stanic? Nemá zatím dost místa na internet a telefon? Na všechny tyto otázky je známa odpověď. A když kapacita opravdu nestačí, umázne se něco z analogové nabídky, stejně je nevýhodné ji stále udržovat kvůli její nižší ceně. Proto zatím žádné snížení nákladů pro UPC v DVB-C2 nevidím, změna technologie by navíc něco stála při upgrade technologie a ani abonenti by se nehrnuli do něčeho, co jim opravdu nic nepřidá, jen to bude dražší.