Hlavní navigace

Kabeláři chtějí nasadit standard DVB-C2. Výrobci televizorů s tunery vyčkají

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 3. 2010

Největší německá kabelová společnost Kabel Deutschland hodlá v blízké době nasadit vysílací standard DVB-C2 pro šíření televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Na konferenci DVB World 2010 v Londýně to podle serveru Broadbandtvnew­s.com řekl šéf oddělení nových technologií této firmy Christoph Schaaf.

K TÉMATU: Nový standard pro kabelovou digitální televizi: DVB-C2

Stejně jako u standardů DVB-T2 pro zemské a DVB-S2 pro satelitní digitální vysílání, také DVB-C2 umožní lépe využít přenosové pásmo (lze použít o 30 procent více datového toku). Přijali jsme rozhodnutí, že zavedeme DVB-C2 u naší spotřební elektroniky, jakmile budou chipsety k dispozici, řekl Schaaf. Operátor hodlá zavést některé služby výlučně v DVB-C2. Záleží však na tom, jak rychle zareagují výrobci televizorů a integrují do nich DVB-C2 tunery.

ČTĚTE TAKÉ: Devět evropských kabelových operátorů podporuje přechod na DVB-C2

MMF23 tip3

Příliš rychlé integrování těchto tunerů však odmítá ředitel pro rozvoj společnosti Samsung John Adam. Vyřešili jsme problém s integrací tunerů DVB-T a DVB-C, nyní čelíme velmi sofistikované technologii DVB-T2 a DVB-C2. Chceme se k tomu postavit čelem a říci, kdy budeme mít tunery pro tyto normy, ale záleží na kabelových společnostech, aby nám řekly svoje plány s DVB-C2, prohlásil Adam.

Kabel Deutschland momentálně jedná o vývoji prvních prototypů DVB-C2 přijímačů. K dispozici by měly být v posledním čtvrtletí tohoto roku. Stejně postupuje i další kabelová společnost Unity Media. Deklaraci o podpoře nové vysílací normy DVB-C2 podepsalo v loňském roce devět významných evropských kabelových společností, včetně Kabel Deutschland.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).