Hlavní navigace

DVB-C2

DVB UHD-1 je na světě, technická specifikace pro Ultra HD v digitálním televizním vysílání je hotova

Řídící výbor organizace DVB schválil tři specifikace pro digitální televizní vysílání v rozlišení Ultra HD. Jsou určeny pro výrobce 4K televizorů a vysílatele.

28. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hybridní televize v rámci jednotlivých vysílacích platforem. Která je pro HbbTV ideální?

UVNITŘ GALERIE – Kulatý stůl serveru DigiZone věnovaný technologii HbbTV se mimo jiné věnoval hybridní televizi v prostředí kabelových, satelitních, zemských a IPTV operátorů.

30. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

UPC: Ultra HD je sexy, ale není na pořadu dne. Aktuálně se věnujeme aplikacím v našich boxech

UVNITŘ GALERIE – O aktuálních plánech i situaci na trhu kabelové televize se rozhovořili programový ředitel UPC Petr Kacafírek a tiskový mluvčí společnosti Jaroslav Kolár.

Doba čtení: 12 minut

Jak vypadá technické zázemí pražské centrály UPC? Prohlédněte si fotogalerii

UVNITŘ GALERIE – Už zítra si budou moci předplatitelé přečíst rozsáhlý rozhovor o aktuálních plánech a aktivitách největšího česko-slovenského kabelového operátora UPC.

19. 6. 2017 6:00
Doba čtení: 1 minuta

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Procházka: do přechodových sítí se komerční stanice v HD nevejdou

Během přechodu na DVB-T2 se většina diváků žádných zásadních novinek nedočká. I Marcel Procházka v rozhovoru uznává, že pro HD vysílání komerčních stanic v přechodových multiplexech nebude místo.

Doba čtení: 15 minut

UPC Česko a Slovensko oficiálně se společným vedením

Kabelový operátor pokrývá v obou zemích 2 mil. domácností a služby zajišťuje pro asi polovinu z nich, z toho v Česku pro více než 600 tisíc.

Doba čtení: 1 minuta

UPC se na přechod na DVB-T2 těší, prý jim přiláká další diváky

Tiskový mluvčí UPC David Frodl okomentoval pro server DigiZone perspektivy pozemního vysílání v DVB-T2, platformy DVB-C2 a vysílání ve 4K.

Doba čtení: 2 minuty

Spojené české a slovenské UPC povede Martin Miller

S platností od 1. dubna dochází ke sloučení společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia do jednoho celku.

24. 3. 2016 6:00
Doba čtení: do minuty

Německo zkušebně zavádí DVB-C2, druhou generaci digitální kabelové televize

Nový vysílací standard testuje společnost Kabel Deutschland v Berlíně, Hamburku a Mnichově. Slibuje si rychlejší přenos dat a úsporu datového toku.

Doba čtení: 1 minuta

LG 42LW650S: televizor s bezzubým designem, ale výborným pasivním 3D

Na televizor s pasivním 3D systémem od LG jsem čekal hodně dlouho. Loni v květnu jsme jako jedni z mála testovali jeho první verzi, nyní se firma vyzbrojila nejen zkušenostmi, ale i razantní marketingovou podporou pro 3D systém využívající taktéž levných polarizačních brýlí. Na českém trhu ji sice s uvedením předstihl Philips, ale jelikož oba výrobci využívají pro zobrazování prostorového obrazu stejného principu, musí si být zákonitě podobné. Měly by také vykazovat obdobné vlastnosti – výhody i neduhy. I to se v testu tohoto výtečně vybaveného přístroje potvrdilo.

Doba čtení: 13 minut

Chceme výrazně posílit svou pozici na českém trhu, říká šéf kanálu Digi Sport

Sportovní kanál Digi Sport, který je exkluzivně dostupný pouze pro zákazníky společností Digi Czech Republic a Digi Slovakia, nedávno oslavil své první narozeniny. Při té příležitosti server DigiZone.cz vyzpovídal jeho šéfredaktora Jaroslava Šišoláka, jenž do loňského léta působil jako šéfredaktor sportovní redakce STV. Zmiňuje se mimo jiné o zmatcích, které provázely možné zařazení Digi Sportu do nabídky dalších operátorů a blízkých plánech této stanice. Digi Sport chce výrazně posílit svou pozici na českém trhu a lépe tak konkurovat již zavedeným sportovním kanálům.

Doba čtení: 12 minut

DVB konsorcium zavádí nová loga

2. 9. 2010 7:37
Doba čtení: 1 minuta

Začíná největší událost v oblasti spotřební elektroniky. České firmy účast ignorují

Již zítra začíná v německém Berlíně jedna z nejočekávanějších událostí letošního roku, co se spotřební elektroniky týká - jubilejní padesátý ročník veletrhu IFA, který představí největší novinky v této oblasti doslova z celého světa. Akce se koná na ploše více než 120 tisíc metrů čtverečních, kde bude více než 1164 stánků vystavovatelů. Pořadatelé očekávají, že za šest dní navštíví veletrh přibližně 250 tisíc návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. Budou na něm představeny nové a inovované výrobky firem z celého světa. Účast firem z Česka přitom bude naprosto minimální.

Doba čtení: 6 minut

První testy DVB-C2, digitální kabelovky druhé generace, byly úspěšné

7. 5. 2010 16:38
Doba čtení: 1 minuta

DVB-C2, digitální kabelová televize druhé generace

Před časem jsem na DigiZone.cz popisovat základní informace o vysílacím standardu DVB-T2 pro zemské digitální televizní vysílání, definovaném organizací ETSI (European Telecommunications Standards Institute) evropskou normou EN 302755 ze září 2009. Patří mezi digitální standardy druhé generace (DVB-S2, DVB-T2 a DVB-C2) cíleně vyvíjené za účelem zvýšení spektrální účinnosti přenosu (bitové rychlosti v daném kanále) a zamýšlené především pro HDTV. Pojďme se nyní podrobněji podívat na kabelový systém DVB-C2.

Kabeláři chtějí nasadit standard DVB-C2. Výrobci televizorů s tunery vyčkají

Doba čtení: 1 minuta

Nick Fielibert: Kabeloví operátoři se nesmí zaměřovat na masového diváka

Budoucnost kabelové televize je v individualizaci programové nabídky a přizpůsobení nároků jednotlivých zákazníků, nikoli nadbíhání masovému divákovi. Myslí si to Nick Fielibert, ředitel jedné ze společností Cisco a odborník na kabelovou televizi a IPTV. Kombinace analogové a digitální kabelové televize a IPTV v jedné síti je podle něj konkurenční výhodou oproti všem ostatním vysílacím platformám. Nick Fielibert se koncem října zúčastnil pražské konference IPTV World Forum 2009, během níž poskytl serveru DigiZone.cz tento rozhovor.

Doba čtení: 11 minut

Kabelová televize je cestou budoucnosti – může kombinovat analog i IPTV

Doba čtení: 2 minuty